17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYE MEYDANI’NDA ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ
Tarih: 10/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYE MEYDANI’NDA ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ
Vatandaşların yüksek elektrik faturalarına yönelik tepki ve girişimleri devam ediyor.

Bugün Bodrum Belediye Meydanında toplanan bir grup vatandaş, elektrik faturalarının yüksek gelmesine yönelik tepkilerini dile getirdi. Geçtiğimiz haftalarda başlatılan imza kampanyası burada da devam etti. Meydan geçen çok sayıda vatandaş imza kampanyasına destek oldu.

Yüksek gelen faturalara tepki gösteren Serkan Kurt isimli vatandaş, "Burada toplanma sebebimiz herhangi bir siyasi grup veya yönetime tepki veya bir mesaj iletmek değil. Buradaki amacımız Aydem kurumunu da hedef almak değil. Zaten kendileri de açıklama yaptılar; Enerji Bakanlığının yapmış olduğu ücretlendirmelerden dolayı faturalar bu kadar yüksek geliyor diye. Bu bizi tatmin etmedi ve ben buradan Aydem'e soruyorum; Aydem Bodrum'da herkesin 6-7 bin Lira maaşla çalıştığını mı düşünüyor? Bin lira, 700 TL faturalar geliyor. Bu insanlar bin 600 - iki bin liraya çalışan insanlar, bizler insan gibi yaşamak istiyoruz" dedi.

Kurt yaptığı açıklamada ayrıca Bodrum'daki yüksek kira fiyatlarına da dikkat çekti.

Belediye Meydanında düzenlenen imza kampanyası yaklaşık 3 saat sürerken çok sayıda vatandaş imza atarak destek verdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30