17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİ İNŞAATI DURDU!
Tarih: 10/02/2019
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİ İNŞAATI DURDU!
Turgutreis Hal Çarşısının yerine yapılması planlanan ‘Turgutreis Yaşam Merkezi’nin inşası durdu. İnşaatı yürüten müteahhitin projeyi bitiremeyeceğini beyan ederek devir veya fesih hakkından yararlanacağı ifade edildi. Ödüllü projenin, Mayıs 2019 ayında bitirilmesi planlanıyordu.

YAŞAM MERKEZİ, YAŞAMI ENGELLİYOR…

Büyükşehir yasası dahilinde yönetilmeye başlayan Muğla Büyükşehir Belediyesine devredilmesiyle yapımına başlanan, Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatı, hafriyat yapıldıktan sonra aylardır yerinde sayıyor. Uzunca bir süredir inşa çalışmalarına ara verilen projenin, taahhüt edilen tarihe yetiştirilemeyeceği hakkında iddialar bölge halkının rahatsızlığını giderek arttırıyor. Projenin söz konusu tarihe yetişememesi konusunda kaygıları olan bazı çevre esnafı rahatsızlıklarını artık yüksek sesle dile getirmeye başladı.

Mayıs 2019’da bitirilmesi hedeflenen projenin bu şekilde sürüncemede kalmasından korktuklarını ifade eden Turgutreis Mahalle sakinleri, inşaat sürecinin uzaması ve yağmurlar nedeniyle oluşan durağan suda oluşan bakteriler, sinekler ve koku ile olumsuz yaşam koşulları ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler. İnşaatın hafriyat alanının bulunduğu bölgedeki kötü olan yolların daha da kötüleşmesine yol açtığını ifade ettiler.

Bedri Taşkın İşcan adlı vatandaş, “Her şeyden önemlisi trafik. Şuan kötü, yazın çok daha kötü olacak. Garajın hazır olmaması, önümüzdeki sezon hepimizi rahatsız edecek. Tamamlanamayan proje bu şekilde kalırsa yaşam alanı ve park problemi yaratacak” şeklinde konuştu.

Kenan Şenkayalar adlı vatandaş ise tepkisini “Şuanda her şey tepetaklak. Bizde bu yapılamayan işle tepetaklak olduk. İnsan geçmez oldu sokaklardan. Esnaf dükkanlarını yavaş yavaş kapatıyor. Bütün sosyal alanlar olumsuz etkilendi bu projeden. Su basıyor, lağım taşıyor. Verdiğimiz dilekçelere cevap yok. Sorun tavan yapınca aspirinle tedavi yapıp, gidiyorlar” cümleleriyle dile getirdi.

Öte yandan ülkedeki ekonomik durumdan dolayı Yaşam Merkezi’nin bitiremeyeceğini bildiren inşaatı yapan müteaahitin ve devir veya fesih hakkından yararlanacağı bildirildi.

Turgutreis Yaşam Merkezi’ndeki çalışmaların ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
sedat balıkçı
12/02/2019
Turgutreis'in ölüm fermanı
Bence bu projeye yaşam değil ölüm merkezi demek lazım.Turgutreisin ciğerine bir hançer.Keşke yeşil alan olarak bırakılsa. Turgutreisin trafiğini felç edecek.Bu yanlıştan dönülsün
Ayla Sevinç
11/02/2019
ޞaşırmadık
Halkın yaşam alanlarını kısıtlayarak yapılan bir yaşam merkezi. Ben inşaat başladığında böyle olacağını biliyordum. Hiç şaşırmadım. Gereksiz bir masraf ve ihtiyaç yok bu ısrar niye anlamış da değilim
Osman
11/02/2019
GEREKSiZ BiR YATIRIM
Turgutreis'te zaten 10 tane büyük mağaza, bir avm (marina) ve her sene el değiştiren yüzlerce boş dükkan varken ne gerek var avm yapmaya.Hem Chp değil mi Avm'ye karşı olan. ihtiyaç otopark ve yeşil alan ! Yaza kadar yapın altını otopark, üstünüde yeşil alan. Yoksa 12 milyon TL'ye yazık.
krbg
10/02/2019
havuz
Yetkilileri uyarıyorum.Bir depremde yakın binaların hepsi bu temeli doldurur.Bir an önce önlem alınmalı

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30