17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEMLEKETİMDEN GÖRSEL HİKÂYELER
Tarih: 10/02/2019
Kaynak: Kent Haber
MEMLEKETİMDEN GÖRSEL HİKÂYELER
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından başlatılan “Memleketimden Görsel Hikâyeler” adlı Belgesel Fotoğraf Projesinin Ege Bölge Toplantısı Bodrum’da yapıldı.

Federasyonun geçtiğimiz yıl Türkiye çapında başlattığı ve ülke genelinde faaliyet gösteren 58 fotoğraf derneğine çağrıda bulunduğu projeye 36 dernek katıldı. Geçen bir yıllık zaman süresinde projeye 36 fotoğraf derneğinden 200'ün üstünde proje gönderildi. Yapılan genel eğitim toplantıları ve Türkiye genelinde bölge toplantıları ile devam projede sona yaklaştığı bildirildi.

Proje sonunda seçilen fotoğraflar kitap haline getirilecek.

Proje ile ilgili Ege Bölge Toplantısı da 9-10 Şubat tarihlerinde Bodrum’da yapıldı. Toplantıya Ege Bölgesi’ndeki 10 fotoğraf derneğinin temsilcileri katıldı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkan Yardımcısı Sefa Ulukan, proje hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Federasyonumuz Türkiye genelinde bütün üye fotoğraf derneklerinin katıldığı “Memleketimden Görsel Hikayeler” diye bir proje başlattı. Bu proje yaklaşık 18 ay önce başladı. Bu projeye arkadaşlar kendi çalışmaları ile katıldılar. Şu anda Bodrum’da da bunun son aşamalarına geliyoruz. Yani Ege Bölgesindeki fotoğraf derneklerindeki arkadaşların sunduğu fotoğraflar editörlerimiz tarafından değerlendiriliyor. Bundan sonraki süreçte fotoğraflar yayın haline getirilecek. Önce internet üzerinde yayınlanacak ardından kitaplaşma aşaması gelecek. 2 gün boyunca Ege Bölgesi’ndeki 10 fotoğraf derneğinin temsilcileri bizimle beraber. Bu projeyi Türkiye genelinde federasyona kayıtlı 58 dernekten 36’sı katıldı.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30