17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DEMET DANKİ ERKEN, İLK KİTABINI ÇIKARDI
Tarih: 08/02/2019
Kaynak: Kent Haber
DEMET DANKİ ERKEN, İLK KİTABINI ÇIKARDI
Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Demet Danki Erken’in “Pardon Çıkaramadım” isimli öykü kitabı çıktı.

Bodrum’da yaşamını sürdüren Uzman Dr. Demet Danki Erken’in 20 adet öyküden oluşan kitabı Kanguru Yayınları’ndan çıkarak kitapçılardaki yerini aldı.

“Pardon Çıkaramadım” adlı kitabı ile ilgili Kent Haber’e konuşan Demet Danki Erken, “Bu kitap 20 adet öyküden oluşan ilk öykü kitabım. Kitabı yazarken daha çok insan olabilmeyi konu edindim. Biraz ötekileştirmeyi yazdım. Kendimiz gibi olmayanlara karşı davranışlarımızın hangi sonuçlara yol açabileceğini yazdım. Yani insani bir kitap” dedi.

Öykülerinin 90’lı yıllar ve sonrasını anlattığını da ifade eden Erken, “Öyküleri yazarken kendi hayatımdan, gözlemlerimden, okuduklarımdan, kendi duyarlılıklarımdan esinlendim. Ben okumayı çok seviyorum. Zaten öyküler de kendiliğinden çıkmaya başladı. Önce dergilere gönderdim. Baktım güzel cevaplar geliyor. Ondan sonra da kitaplaştı” diye konuştu.

Kitabı bir buçuk senede hazırladığını dile getiren Uzman Dr. Demet Danki Erken, sözlerini şöyle noktaladı:

“Benim 2 tane küçük çocuğum var. O yüzden zaman ayırabilmek için sabahleyin erkenden kalkıp hazırlandım. Birçok atölyeye de katıldım. Ama çok da zevkli bir süreçti. Bundan sonra da öykü kitapları yazacağım. Bir de roman çalışmam var. Terapi ile ilgili bir roman yazmayı düşünüyorum. Yola devam. Çünkü yazmanın zevkini hissettikten sonra artık bundan vazgeçmem gibi geliyor.”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30