17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA COŞKULU DAYANIŞMA GECESİ
Tarih: 07/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA COŞKULU DAYANIŞMA GECESİ
Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği tarafından yoğun bir katılımla dayanışma gecesi düzenlendi.

Bodrum kültürünü yeni nesillere aktarmak amacıyla dernek tarafından bir dayanışma gecesi düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan gecede, Bodrum Türküleri çalınıp, yörenin halk oyunları oynandı. Bodrum yemeklerinin ikram edildiği gecede ilçenin yöresel sanatçıları da türkülerini söyledi. Etkinlikte eski bir Bodrum Kalesi fotoğrafı da açık arttırmayla satışa sunuldu.

Dayanışma gecesi hakkında konuşan dernek başkanı Mehmet Dağoğlu, “Çok heyecanlıyım, çok keyifliyim. Çünkü ilk gecemizde böyle bir kalabalığı beklemiyorduk. Gecemize kısa bir sürede hazırlandık. Ben bugün bizlerle olan, bizlere destek olmak için gelen herkese teşekkür ediyorum. Bu sadece bir dayanışma yemeğimiz. Üyelerimiz ve Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımızla beraberiz. Bu sadece bir başlangıç. Biz aslında daha büyük projelere imza atacağız. Daha büyük işler yapacağız. Çünkü biz buranın unutulmaya yüz tutan her şeyini tekrar gün yüzüne çıkartıp yeni nesillere vereceğiz. Unutulan fazla bir şey yok ama biz gençlere yemeklerimizi, halk oyunlarımızı, kültürümüzü anlatarak yaşatmak istiyoruz. Bodrum ortak sevdamız, Bodrum için hep beraber olacağız.” dedi.

Geceye Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, çeşitli oda başkanları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30