17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUĞLA VE BODRUM SİYASETİ 2 AÇIKLAMA İLE KIZIŞACAK
Tarih: 06/02/2019
Kaynak: Kent Haber
MUĞLA VE BODRUM SİYASETİ 2 AÇIKLAMA İLE KIZIŞACAK
Perşembe günü Muğla siyasetini hareketlendirecek iki açıklamanın yapılması bekleniyor.

Yarın (Perşembe) CHP'nin uzun zamandır merakla beklenen Bodrum Belediye Başkan adayı ile Muğla siyaset dengelerini derinden etkileyecek bir büyükşehir adaylığı açıklamasının gelmesi bekleniyor.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin Bodrum Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusu büyük oranda belli oldu. Bu akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun'un yaptıkları toplantıda, şuana kadar büyük tartışmalar neden olan Bodrum, Silivri, Maltepe ve Bayraklı adaylarının belirlendiği iddia edildi. Seyit Torun'un Perşembe günü saat 11:00'de bir basın açıklamasıyla açıklayacağı adayların; Bodrum'da Mehmet Kocadon, İzmir Bayraklı'da Cevat Durak, İstanbul Maltepe'de Ali Kılıç ve Silivri'de Özcan Işıklar olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta CHP Parti Meclisi'nde adaylığı reddedilen Mehmet Kocadon'un Bodrum Belediye Başkan adaylığına tekrar atanmasının, CHP tabanında nasıl bir yankı bulacağı ise merakla bekleniyor.

BEHÇET SAATCİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI!..

Öte yandan Muğla siyasetini sarsacak bir açıklamanın da Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'dan gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde CHP - İYİ Parti arasında Muğla'da yapılan ittifak anlaşmasının hakkaniyetli olmadığını belirterek gözden geçirilmesi için süre veren Saatcı'nın, Bağımsız Muğla Büyükşehir Adaylığını bir açıklama ile duyurması bekleniyor. Kent Haber'in edindiği bilgilere göre Perşembe günü büyükşehir adaylığını açıklayacak olan Saatcı, bu açıklamasında kamuoyunu sarsacak bir yakın çalışma arkadaşını da duyuracak.

Geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında büyükşehir adaylığının sinyalini veren Saatcı, “Salı akşamı bizim ne karar vereceğimiz belli oluyor. Bizim Muğla’da CHP ve İYİ Parti’nin ittifak adı altında yapmış olduğu ilk protokolün uygulanmasını talep ettik. Bu oldu oldu, olmadı, bizim yolumuz Büyükşehir’dir! Fethiye’den kopmak tabi zor geliyor. Çarşamba ya da Perşembe günü detaylı bir toplantı yapacağız. Biz yarışmadan çekiliyor değiliz! Sayın Osman Gürün tek aday gösteriliyorsa, bunun karşılığında belli ilçelerde İyi Parti adaylarının desteklenme mecburiyeti vardır. Bu hem ahlakidir hem de adaletlidir. Bunun aksi olursa, Çarşamba veya Perşembe günü basın toplantısı yapacağım. Orada söyleyeceğim çok şeyler var” demişti.

Muğla genelinde uzun süredir yaptığı Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde gösterdiği başarı ile pozitif bir algı ve yüksek tanınırlık oranına sahip olan Behçet Saatcı'nın büyükşehir yarışına girmesinin, Muğla siyasetinde büyük hareketlilik yaratması ve dengeleri büyük ölçüde değiştirmesi bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Nayır
07/02/2019
Bir soru?
Kocadon'un yargılanması halen devam ediyormu acaba ?
Can
07/02/2019
Osman aga
Sn.Kocadon için başarısız bir beş yıldan sonra sancılı bir aday-adayı-adaylığı süreci de sancılı oldu.Bu saatten sonra Bodrum halkına ne anlatacak merak ediyorum.Dur tahmin edeyim. Biz aslında çok çalışkandık emme bu Büyükşehir belediye başkanı yok mu hep o çalıştırmadı bizi diyecek.Sn. Başkan atı alan üsküdar'ı geçti sana da kos adası galdı gare .

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30