17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DEV AĞAÇLAR DEVRİLDİ, PERGOLELER METRELERCE UÇTU
Tarih: 06/02/2019
Kaynak: Kent Haber
DEV AĞAÇLAR DEVRİLDİ, PERGOLELER METRELERCE UÇTU
Bodrum gece saatlerinde etkili olan fırtına Gümbet Mahallesinde de ağaçları köküyle devirdi, pergoleleri uçurdu, direkleri devirdi.

Bodrum'da dün saat 23.00 sıralarında başlayan kuvvetli rüzgar, gece yarısından sonra şiddetini artırdı. Saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Gümbet Sahilinde bulunan bir işletme ile yine Gümbet Mahallesinde bulunan bazı evlerin pergoleleri metrelerce havalanarak uçtu.

Gümbet Sahilinde yaşanan olayda kış olması nedeniyle kapalı olan bir restoranın tonlarca ağırlığındaki pergolesi savrularak uçtu. Pergolenin çarptığı bir beton direk ile iki aydınlatma direği de devrildi.

Uzun yıllardır Bodrum'da yaşadığını belirten işletme sahibi Zafer Oktay Gönenç, "Gece hortum gelmiş galiba, sabah kardeşim buraya gelmiş o bildirdi bana. Yetkili makamlara ulaşmaya çalışıyoruz. Gelen giden de yok, sadece Gümbet muhtarımız geldi. Tek tesellimiz can kaybımız yok. Allah’a şükürler olsun. Yaklaşık 100-150 bin Lira zararımız var. Sevindirici olan, o saatte burada kimse yoktu. Can kaybımız yok ama maddi zararımız var. Elektrik direği ile aydınlatma direği yıkıldı. Biz şarteli kapattık ama direklerde elektrik olabilir. Aydem’e ulaşmaya çalışıyoruz, ulaşamıyoruz” dedi.

Gümbet Mahallesinde bulunan bir siteyi de vuran fırtına nedeniyle bazı evlerin pergoleleri uçtu, bazı evlerin ise camları kırıldı. Balkonunun pergolesi uçan Erkin Can adlı vatandaş, ilk kez böyle bir olay yaşadığını belirterek, "Gece 01.00 gibi ya fırtına ya da hortum çok büyük bir gürültüyle geldi. Zaten normal bir fırtına olsaydı önüne düşürür gibi düşünüyorum. Muhtemelen hortum ki üst taraftaki komşumuzun bahçesine uçurdu iki parça şeklinde, büyük ihtimalle hortumdu yaşadığımız olay" dedi.

Sitede bulunan bir evin balkon camlarının fırtına nedeniyle kırıldığı görülürken, çok sayıda ağacında dallarının kırıldığı görüldü.

DEV AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Gümbet sahilinde bulunan bir kamp alanında ise dev okaliptus ağaçları devrildi. Metrelerce yükseklikteki dev okaliptus ağaçları kökleriyle birlikte devrildi. Kamp alanında yaşayan kimsenin olmaması da olası bir faciayı önledi.

Öte yandan alınan bilgilere göre Bodrum Yarımadası genelinde çok sayıda ağacın devrildiği, birçok işletmeninde tabelasının uçtuğu öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30