17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUMCULAR’A 30 YILLIK İÇME SUYU PLANLAMASI
Tarih: 05/02/2019
Kaynak: Kent Haber
MUMCULAR’A 30 YILLIK İÇME SUYU PLANLAMASI
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum İlçesi Mumcular Mahallesi’ni besleyen içme suyu hatlarını 30 yıl sonraki nüfus oranına göre planlayarak yenilediğini açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İl genelinde sorunlu içme suyu ve kanalizasyon hatlarını revize ederek güçlü bir alt yapı oluşturmak için çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği belirtilerek, tüm İlçelerde devam eden alt yapı yatırımlarının sonuncusu olan Bodrum İlçesi Mumcular Mahallesindeki çalışmaların tamamlandığı ifade edildi.

Mumcular'da ki hatların uzun yıllar öncesinde yapılmış olması ve mevcut hatların şu anki nüfusun içme suyu ihtiyacını karşılayacak çapta olmaması nedeniyle MUSKİ ekipleri tarafından incelemeler yapıldı. Yapılan incelemelerinde ardından bölgedeki nüfusun artış oranına göre bir planlama yapılarak hangi çapta içme suyu borusu kullanılacağı belirlendi. Projenin tamamlanmasının ardından Mumcular Mahallesinin tamamını besleyen hattın 2 bin metrelik kısmı yenilendi. Bu çalışmanın sonunda Mumcular Mahallesi'ne verilen su miktarı artarak yaz aylarında oluşan su sıkıntısının önüne geçilmesi için de önemli bir adım atılmış oldu.

BODRUM’A 3 AYDA 9 BİN METRE İÇME SUYU HATTI YAPILDI

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’daki alt yapı sistemlerinin güçlendirilmesi için yapılan yatırımların artarak devam edeceğini belirtti. Başkan Dr. Osman Gürün, “Bodrum İlçemizdeki içme suyu, kanalizasyon, dere ve arıtma eksikliklerini biliyor ve bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürüyoruz. Son 3 ay içerisinde Bodrum İlçemizde Konacık, Eskiçeşme ve Mumcular Mahallerimizde 5 bin 500 metre içme suyu hattı yaptık. Ayrıca Tugutreis Mahallemizde 3 bin 500 metrelik içme suyu çalışmamız da tamamlanma aşamasında. Toplamda Bodrum’da 9 bin metre içme suyu hattını tamamladık ve çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

BAŞKAN OSMAN GÜRÜN, “ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE ÇOK BÜYÜK ALT YAPI YATIRIMLARI YAPACAĞIZ”

Gürün; "Kurulduğumuz günden bu yana alt yapıya 288 Milyon TL yatırım yaptık. Önümüzdeki süreçte kullanmak üzere MUSKİ olarak Dünya Bankasından 83 Milyon Euro kredi aldık ve bu kredinin tamamını Bodrum başta olmak üzere tüm ilçelerimizin alt yapı yatırımları için kullanacağız. Kendi öz kaynaklarımızı da hesaba kattığımızda önümüzdeki süreçte ilimizin alt yapısını geliştirmek için büyük yatırımları ve projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30