17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP MYK, TÜM YETKİYİ KILIÇDAROĞLU'NA DEVRETTİ!
Tarih: 05/02/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP MYK, TÜM YETKİYİ KILIÇDAROĞLU'NA DEVRETTİ!
CHP’nin MYK toplantısı dün yaklaşık dört saat sürdü. Toplantıda, 2 Şubat’ta gerçekleştirilen parti meclisi (PM) toplantısında CHP’de geri kalan adayları belirlemek üzere MYK’ye verilen yetki için yeni bir karar daha alındı. MYK üyelerinin talebiyle yetki doğrudan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na devredildi. Bu kapsamda Kılıçdaroğlu, herhangi bir MYK kararı olmadan doğrudan aday tanıtım toplantısının yapılacağı 10 Şubat’a kadar geri kalan adayları kendisi belirleyecek.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun Bodrum, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Siirt Belediye Başkanı adayının yanı sıra İstanbul’dan Silivri ve Maltepe, İzmir’den Bayraklı, Ankara’dan Etimesgut'un da aralarında olduğu yaklaşık 50 belediye başkan adayını belirleyeceği ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun bugün TBMM’de partisinin grup toplantısı nedeniyle adayları açıklamayacağı ifade edilirken, çarşamba gününden sonra en geç 10 Şubat’a kadar açıklayacağı dile getiriliyor.

Öte yandan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum için ısrarla üzerinde durduğu Mehmet Kocadon'un PM'den daha önce veto yemesi, ardından yapılan MYK ve PM toplantılarında ismine yönelik muhalefet nedeniyle Bodrum adayı konusundaki kararını tekrar gözden geçireceği ve nihai kararını yapılan son değerlendirmelerden sonra vereceği iddia ediliyor. Siyasi kulislerde Mehmet Kocadon ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün arasındaki sorunların çözülmesine yönelik çaba harcanırken, sahada yapılacak bir anket çalışmasıyla da Mehmet Kocadon ve diğer adayların kamuoyundaki son durumları da görülmeye çalışılacak. Bodrum adayının kim olacağına dair son karar da tüm bu değerlendirmelerin neticesinde verilecek.

MECLİSLERDE YERELE YETKİ

CHP’nin dünkü MYK toplantısında belediye meclis üyeliklerinin belirlenmesi için yerele yetki verildi. Bu kapsamda partinin il ve ilçe örgütlerine, İyi Parti ile yapılan işbirliği kapsamında belediye meclis üyeliklerinin belirlenmesiyle ilgili çalışmaların yapılması talimatı verildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Tahir er
05/02/2019
güldürmeyin insanı
GIDA Aޞ iޞÇi MAAޞLARI 10 ޞUBATA KADAR VERiLECEKMi AÇIZ AÇÇ EYY KILIÇTAROОLU EV SAHiBi EVDE ÇIKARTIYOR ARTIK GIRTLAОA KADR BORÇÇ

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30