17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AYCAN BÖBREK NAKLİ BEKLİYOR...
Tarih: 05/02/2019
Kaynak: Kent Haber
AYCAN BÖBREK NAKLİ BEKLİYOR...
Bodrum’da kanunu ve sesiyle gönüllerde taht kuran 27 yaşındaki Aycan Adalı’ya kronik böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Adalı, böbrek nakli bekliyor.

İlçedeki çeşitli organizasyonlarda ekibiyle birlikte vazgeçilmezlerden biri olan kanuni Aycan Adalı, yaklaşık 3 ay önce çeşitli şikayetlerle doktora gitti. Yapılan tetkik ve incelemeler sonunda Adalı’ya kronik böbrek yetmezliği teşhisi kondu. 3 aydır böbrek nakli sırasında olan ve haftanın 3 günü diyalize giren genç müzisyen, böbrek nakli için uygun bir donör bulunmasını umut ediyor.

Aslen Çanakkaleli olduğunu ve 13 yıldan beri Bodrum’da yaşadığını ifade eden Adalı, çocukluğundan bu yana kanun çaldığını anlatarak “Kanun çalmaya çocukluğumda başladım. Ekmeğimi kanundan kazanıyorum. Şükürler olsun, sevenlerimiz var. Bu enstrümanı çalana fazla rastlanmıyor. Çalması zor olduğu için herhalde. 13 yıldan beri Bodrum’dayım. Hep buradaki mekanlarda çalıyorum. Burada biraz çevremiz de oldu. Memleketimiz artık Bodrum oldu diyebilirim” dedi.

Kendisine kronik böbrek teşhisinin ne zaman konulduğunu da anlatan Aycan Adalı, “Bundan 3 ay önce öksürük şikayeti ile doktora gittim. Böbreklerim iflas etti. Şimdi nakil bekliyorum. Böbrek nakli bekliyorum. Haftanın 3 günü diyalize giriyorum. Hayatımı diyalizle devam ettiriyorum. Nakil olursa eski yaşamıma döneceğim inşallah” dedi.

Rahatsızlığının günlük yaşamımı etkilediğini de sözlerine ekleyen kanuni Aycan Adalı “Sürekli yorgun oluyorsun. Eskisi kadar yoğun tempo ile çalışamıyorum. Ama ümidim hiçbir zaman kesilmedi. İnşallah bir böbrek çıkarsa nakil olacağım” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30