17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP MYK’DAN BUGÜN DE ADAY KARARI ÇIKMADI!
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP MYK’DAN BUGÜN DE ADAY KARARI ÇIKMADI!
CHP’de bugün gözlerin çevrildiği MYK’da CHP örgütlerinin merakla beklediği sorunun yanıtı belli oldu, bugün de açıklanan isim yok.

CHP’de cumartesi günü Parti Meclisi’nde 71 belediye başkan adayı daha açıklanmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olaylı PM’de istifa tehditiyle aralarında Bodrum'un da bulunduğu kalan belediye başkan adaylarının açıklanması konusunda CHP PM’den yetki almıştı. Cumartesi günü yapılan yetki devrinin ardından CHP örgütlerinin gözü bugünkü CHP MYK'ya çevrilmişti.

Bugün yapılan MYK toplantısına ilşkin açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Faik Öztrak gazetecilerin "Belediye başkan adaylarının ataması konusunda takvim var mı? Bugün MYK'da gündeme geldi mi?" sorusuna, ‘Gündemimizde bu husus yoktu. Alınan yetki çerçevesinde yapılacak atamaları konuşmadık’ şeklinde yanıt verdi.

"CHP'den ayrılan bazı isimlerin DSP'den aday olmasının oyları bölüp bölmeyeceğinin" sorulduğu Öztrak, "Bir partiden aday olamayınca, diğer bir partiden aday olmak üzere parti değiştirmek milletimizin teveccüh ettiği bir tavır değildir. Ben, buna tevessül edenlerin partimizin oylarını böleceği kanaatinde değilim." diye konuştu.

"İttifak sonrası bazı ilçelerde CHP yönetimleri boşalmıştı. Bunlara atama yapıldı mı?" sorusu üzerine Öztrak, bunların atamalarının yapılacağını sözlerine ekledi.

CHP'de açıklanan belediye başkan adaylarının dışında en çok merak edilen yerler ise şöyleydi; İzmir'in Bayraklı ilçesi, İstanbul'un Maltepe ve Silivri ilçeleri, Muğla'nın Bodrum ilçesi.

Bu 4 ilçenin atamasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldığı yetki çerçevesinde yapacak.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Sema
05/02/2019
Bodrum kaybeder
Hiç merak etmeyin Akp'nin ve sermayenin istediği olacak Kocadon gelecek.
ALi
04/02/2019
padişah
padişah açıklıyorlar:((((((((

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30