17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VATANDAŞTAN, YARI ÇIPLAK KOCADON PROTESTOSU!
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞTAN, YARI ÇIPLAK KOCADON PROTESTOSU!
Bodrum’da 10 yıl boyunca simit sattığı tezgahının Bodrum Belediyesince elinden alınıp başka birine verildiğini iddia eden bir vatandaş, yarı çıplak eylem yaptı. Eylemci vatandaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a tepki gösterdi.

Olay, bugün öğleden sonra Cevat Şakir Caddesi üzerinde yaşandı. E.A. adlı vatandaş, pazaryeri yanında 10 yıl boyunca simit sattığı tezgahının elinden alınıp başka birine verildiğini savunarak yarı çıplak şekilde cadde kenarında eylem yaptı. Eyleminde Bodrum Belediyesini sert bir şekilde eleştiren vatandaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslendi.

Çevredekilerin meraklı bakışları arasında, elinde büyük bir kırmızı kart tutan E.A., Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u protesto ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Kocadon’u protesto ediyorum. Herkes duysun. Kocadon bu tezgahı benden alıp kendi arkadaşına verdi. Kendi arkadaşı da burayı fırına kiraya verdi. Bana 200 bin TL zarar ettirdi. Benim yerimi fakir bir insandan alıp, zengin bir insana verdi. Kocadon, seni protesto ediyorum. Benim hayatımı kararttın. Benim yerimi kendi arkadaşına verdin. Bu Bodrum halkı sana kırmızı kart gösterecek. Kocadon sana çok büyük kırmızı kart gösteriyorum. Kılıçdaroğlu’na da buradan sesleniyorum. Bu adam bana çok büyük bir haksızlık yaptı. Arkadaşına benim yerimi verdi. Arkadaşı da burayı kiraya verdi. Her ay 2 bin TL para alıyor. Bu arkadaşı zengin adam, her şeyi var. Benim hiçbir şeyim yok” dedi.

"BİR DONUM KALDI, ONU DA AL!"

“Kocadon bir donum kaldı, onu da al” diyerek konuşmasına devam eden protestocu, “Beni ailemden ettin. Eşimden ayrıldım. Çocuğumun yüzünü göremiyorum" diyerek konuşmasını sürdürerek sert ifadeler kullandı.

"BODRUM HALKI KIRMIZI KARTI GÖSTERECEK!"

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen E.A., “Buradan Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Sen Kocadon’u aday gösterirsen Bodrum halkı inanıyorum ki Kocadon’a kırmızı kartı gösterecek. Ben bunu biliyorum. Kocadon, diktatördür. Bu benim elimdeki kağıt simit tezgahının 10 senelik Mazlum Ağan imzalı kağıdı. Benim elimden aldın, kendi arkadaşına verdin. O da kiraya verdi. Her ay 2 bin TL maaş gibi bağlattı kendine. Fırından her ay 2 bin TL maaş alıyor. Bunu yaparlarken bana fırın açmazsan yerini kaldırırız dediler. Bana fırın açtırdılar, 200 bin TL zarar ettirdiler. Kocadon, bu halk bu sefer sana oy vermeyecek. Kocadon, bunu duy. Ben burada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e de sesleniyorum. Ellerinden öpüyorum Osman Gürün, davandan vazgeçme. Ona ne gerekiyorsa yap. Elinden ne geliyorsa yap. Mazlumun ahını alan adama oylarınızı hiçbir zaman vermeyin. Kocadon’a oylarınızı satmayın. Lütfen yapmayın bunu. Buraları sel aldı, Cumhuriyet Caddesi’ni, Gümbet’i sel aldı. 2 seçimde ne yaptı herkes biliyor. Bu kadar söylüyorum. Beni ailemden ayırdı” şeklinde konuştu.

İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri ise şahsı gözaltına alarak emniyete götürdü. E.A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Daha sonra tekrar bir açıklama yapan protestocu, “Bu yer 3 sene önce elimden alındı. Ben bu yer ile ilgili Mehmet Kocadon’la davalık oldum. Belediyenin önüne itiraz etmek için gittik. Güvenlikten tokat yedik. Ben Bodrum Pazaryeri önünde 10 sene simit sattım. Hiç kimse hakkımda şikayette bulunmamıştı. Elimden tezgahımı aldılar. Bu yeri bir arkadaşına vermişler. Ben bugün bunu öğrendim. Öğrenince çileden çıktım. Eylemi onun için bugün yaptım” dedi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Kerim Toksöz
06/02/2019
Komik
Haber değeri olmayan haber. Seçim dönemi aklına gelmiş simit tezgahı. Kendini rezil etmiş. Sonuna kadar Kocadon!
Doğan
05/02/2019
Sonuç
Hatırladığım kadarıyla Kocadon da birkaç davadan yargılanmıştı ve bunlar öyle ufak tefek şeylerde değildi?
zafer bodrum
05/02/2019
Yalancı Oyuncular
şahıs ile ilgili biraz araştırma yaptığınızda uyuşturucudan yargılandığını kadına şiddetten uzaklaştırma aldığını kolayca öğrenebilirsiniz böyle insanlara bırakın simit tezgahı o caddede yürümesine bile izin verilmemeli ayrıca bu simit tezgahları yıllardır bodrumda fırıncılık yapan şehit ailesine verilmiş ismi geçen murat diye biri değilmiş kimin kuklası olduğu belli oldu bu şahısın
Fenasi erim
05/02/2019
Komiklikler
10 yil tezgahi calistirmis 3 yil olmus tezgahi birakali secim vakti eylem yapmis 200 bin zarardaymis vede fakirmis tuhaf dogrusu
ALi
04/02/2019
en güzel iş seyyar
bir simit deyip geçiyoruz dönen paralara bak vergi yok algı yok iz ev ve dükkan kirası vergilere calışalım

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30