17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FATURALAR HAKKINDA AYDEM’DEN AÇIKLAMA
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
FATURALAR HAKKINDA AYDEM’DEN AÇIKLAMA
Bodrum'da yüksek gelen elektrik faturaları ile protestolar sürerken elektrik dağıtım şirketi Aydem'den açıklama geldi.

Bodrum'da da Türkiye genelinde Ulusal Elektrik tarifelerinin uygulandığı ifade edilen açıklamada, Ulusal Elektrik tarifelerinin ve faturalardan alınan birim bedellerinin EPDK tarafından bütün Türkiye’de ve Ege bölgesinde aynı şekilde uygulandığı belirtilerek, Aydem’in bu konuda herhangi bir keyfi uygulamasının söz konusu olmadığı ifade edildi.

AYDEM, son zamanlarda müşterilerinin yüksek faturalarla ilgili itirazlarına yönelik olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Elektrik satışında uygulanacak fiyatlandırma esasları 4628 Sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 4/2 maddesi ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunun 17/1 maddesi ile verilen yetkiye istinaden Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunca (“EPDK”) belirlenmektedir. Elektrik tüketim faturaları, gerek Aydem’in faaliyet gösterdiği Aydın, Denizli ve Muğla illerinde gerekse ülke genelinde, yürürlükte olan mevzuat gereği ve EPDK tarafından üçer aylık periyotlar halinde belirlenen, Ulusal Tarifede yer alan elektrik satış fiyatlarına göre düzenlenmektedir.

İçinde bulunduğumuz kış aylarındaki hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin altında ve geçmiş yıllara göre çok daha soğuk bir kış mevsimi bölgemizde yaşanmaktadır. Hissedilen bu soğuk karşısında ısınmak için daha fazla ısıtıcı kullanılması, elektrik tüketim miktarında artışa sebep olmaktadır. Bunun sonucunda ise müşterilerimiz yüksek tutarlı faturalar ile karşılaşmaktadırlar. Müşterilerimizin artan tüketimi dışında ödeme yapılacak fatura tutarını değiştirecek bir etken bulunmamaktadır.

Son zamanlarda, müşterilerimiz Müşteri İlişkileri Merkezleri’mizi ziyaret ederek veya İletişim Merkezi’mizi arayarak fatura itirazlarında bulunuyorlar. Gelen itirazlar titizlikle incelenmekte, ölçü devresinde kontroller yaptırılmaktadır. Ancak düzenlenen faturalarda her hangi bir hata tespiti bulunmamıştır. Gelen şikâyetlerin büyük bir çoğunluğu, elektrikli soba, klima, katalitik vb. elektrikli ısıtıcılar ile ısınma ihtiyacını karşılayan müşterilerimizden gelmektedir.

Faturasında bir hata olduğunu düşünen müşterilerimizin en yakın Müşteri İlişkileri Merkezlerimize başvurması halinde ilgili sayaçlar tarafımızdan titizlikle kontrol ettirilecektir.Size en yakın Müşteri İlişkileri Merkezini www.aydem.com veya 0850 800 0 186 nolu İletişim Merkezimizden öğrenebilirsiniz."

EPDK'DAN DAĞITIM BEDELİ AÇIKLAMASI

Faturalarda yer alan dağıtım bedeli ile ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan açıklamada ise “Dağıtım bedelinin belirlenmesi Elektrik Dağıtım veya Perakende Satış Şirketlerinin yetkisinde değildir. EPDK, hizmetin kaliteli bir şekilde karşılanması ve verimliliği de dikkate alarak dağıtım bedelini belirler ve ilgili şirketler belirlenmiş olan bu tarifeyi uygularlar. Dağıtım bedeli, elektrik faturasının dağıtılması bedeli değildir. Elektrik sayacının okunması bedeli de değildir. Dağıtım bedeli, ülkemize has bir bedel değildir. Elektrik ile ilgili tüm faaliyetinin yürütüldüğü her ülkede maliyetin bir unsurudur” denildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ayhan Arpat
12/02/2019
%200
Geçen seneden beri yüzde ikiyüz zam olurmu be arkadaş nasıl bir zam bu nasıl bir dağıtım bedeli
serdar baygin
06/02/2019
1 senedeki fark nereden
Gecen sene 75-85 tl gelen fatura bu sene ayni kullanma sekli ile 200-230 geliyor. Acaba fark nereden gelıyor?
Barış ÖZALTIN
05/02/2019
Her şey planlı.
Minareyi çalan kılıfını çok guzel hazırlamış.
meral yalçınkaya
05/02/2019
Fatura itirazı
2 ay da da aynı soba aynı süre yanmasına rağmen 200 TL faturada nasıl artış oluyor . Dilekçe vermeme rağmen 5 gündür ne aryan nede saate bakmaya gelen var . hepsi yalan
Hüseyin ineci
05/02/2019
Fatura
75 ila 100 gelen faturalar 200 TL'ye çıktı bu nedir anlamadım
GÜLޞAH ATEޞ
05/02/2019
YAZIKTIR !!!
218 liralık sarfiyata 360 lira fatura kesmek nedir yahu? Doğuda abone bile edilemeyen vatandaşlar var !!!
Levent seziş
05/02/2019
Son fatura
Soba yakıyoruz hayatımızda geçen aya göre olan tek değişiklik bu ay fırında bir defa börek yapmamız geçen fatura 144 bu ay 224
Ali Yeic
05/02/2019
Son gelen fatura
Normal 350 ile 380 tl lik faturam 1293 lira geldi simdi sibirya soğukları mi yaşıyoruz 4 de katladı fatura anlamadim
ALi
04/02/2019
3 aydır fahiş fiaatlar
3 aydır çok anormal elektrik faturaları geliyor okuma edeli olarak konacıktan aydem den eve taksi 28 lira yazıyor aydem görevlisi okuma edeli 48 yazıyıor resmen soyuluyoruz

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30