17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEHÇET SAATCİ'DEN BÜYÜKŞEHİR SİNYALİ...
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BEHÇET SAATCİ'DEN BÜYÜKŞEHİR SİNYALİ...
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, siyasi gündemle ilgili sorularını yanıtladığı gazetecilere büyükşehir adaylığı sinyali verdi.

Adaylık kararı konusunda Çarşamba veya Perşembe gününü işaret eden Başkan Saatcı, 2014 yılı yerel seçimlerinde çok az oyu olan bir siyasi partiden seçimi kazandığını hatırlatarak, “Biz yarışma kültüründen korkmayız” dedi. Başkan Saatcı, Muğla genelinde adaletli ve hakkaniyetli bir ittifak olmadığı takdirde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacağını yineledi. Muğla genelinde bir kamuoyu araştırması da yaptırdığını söyleyen Başkan Saatcı, “Muğla’da bizim açımızdan bir sıkıntı yok” dedi.

Fethiye ve Muğla siyasetinin yakinen takip ettiği Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, siyasi gündemle ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Fethiye ve Muğla siyasetinde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Saatcı, Muğla’nın ilçelerinde hakkaniyetli bir ittifakın olmaması durumunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağının altını çizdi. Başkan Saatcı, “Arkadaşlar yarın (Salı) akşam bizim ne karar vereceğimiz belli oluyor. Bizim Muğla’da CHP ve İYİ Parti’nin ittifak adı altında yapmış olduğu ilk protokolün uygulanmasını talep ettik. Bu oldu oldu, olmadı, bizim yolumuz Büyükşehir’dir! Fethiye’den kopmak tabi zor geliyor insana… Aklıselim galip gelsin ve hak haklıya verilsin. Büyükşehir Belediye Başkanı üzerinde bir ittifak oluştuysa, ilçelerde de başarıyı sürdüren insanların da bu anlamda ödüllendirilmesi gerekirdi. ‘Rabbena hep bana’ şeklinde ittifak olmaz! Hak kiminse onun olacak!” diye konuştu.

Çarşamba veya Perşembe günü kapsamlı bir basın açıklaması yapacağını ve her şeyi tüm detayları ile kamuoyuyla paylaşacağını ifade eden Başkan Saatcı, “Muğla büyükşehirde ittifak olup, ilçelerde tüm adayların yarışıyor olmasını adil bulmuyorum. Ben yarışma kültüründen hiçbir zaman korkmadım. 2014 yılı seçimlerinde Saygıdeğer Fethiyeliler beni oyu çok az olan bir siyasi partiden seçtiler. Ben Fethiyelilerin ayaklarını yıkasam haklarını ödeyemem! Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz yarışmadan çekiliyor değiliz! Sayın Osman Gürün tek aday gösteriliyorsa, bunun karşılığında belli ilçelerde İyi Parti adaylarının desteklenme mecburiyeti vardır. Bu hem ahlakidir, hem de adaletlidir. Bunun aksi olursa, Çarşamba veya Perşembe günü basın toplantısı yapacağım. Orada söyleyeceğim çok şeyler var” dedi.

Muğla genelinde güvenilir bir anket şirketine kapsamlı bir anket yaptırdığını ifade eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ben dünkü çocuk değilim. Muğla genelinde bir kamuoyu araştırması yaptırdım. Sonuçları elimizde. Muğla’da da bizim açımızdan bir sıkıntı yok” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
sinan
05/02/2019
büyükşehir adaylığı
BAޞKAN SiNYAL VERMEYi BIRAKIN, GÖRÜNTÜ YAPIN YETERiNCE SiNYAL VERDiNiZ MiLLETE SiNYALE BOОMAYIN
ali algın
05/02/2019
büyükşehir adaylığı
başkanım yakışıyorsun tam destek bodrumdan
ALi
04/02/2019
chp chp yi bitirdi
Muğla ve ilçelerinde belediye başkanlığını belirlemede maalesef bir chp seçmeni olarak çok yanlış buluyorum. 1.Osman Gürün ile seçime girmek çok yanlış idi Oral karakaya ile seçime gidilmeli idi maalesef Osman bey daire başkanları ve müdürleri astığım astık zihniyetleri ile yönetilemez ve sosyal demokratlık söz eden bir belediye başkanı ilk önce insan zihniyetinden uzak türkiyede en az maaş veren bir belediye olarak herkes tarafından dillendirilmekte. Bu yüzden sayın SAATCi Yi destekleyeceğim. 2.Milasda hiç sıkılmadan güle oynaya alacağımız seçimi Barış Saylak aday göstermeyerek seçimleri zora sokarak milasdada hata yaptı chp merkezi. 3. Marmaris de küllüyen yanlış yaptı zaten chp merkezi. 5.Yatağan da değişim istiyordu güzel . 6.Bodrum zaten yazmaya bile gerek yok hayırlı olsun Tosuna . SÖZÜN KISASI CHP CHP’Yi EGE DE BiTiRMEK iÇiN ELiNDEN GELENi YAPTI.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30