17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİLER DİNMİYOR!
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİLER DİNMİYOR!
Bodrum’da vatandaşların yüksek elektrik faturalarına yönelik tepki ve girişimleri sürüyor. Vatandaşlar, Bodrum İskele Meydanı’nda elektrik faturalarında düzenleme yapılması için imza topladı.

Son aylarda herkesin şikayetçi olduğu oranda yüksek gelen elektrik faturalarının yeniden düzenlenmesini isteyen aboneler, İskele Meydanı Denizciler Derneği önünde imza topladılar. Ellerinde faturalarla gelen vatandaşlar, imza atarak kampanyaya destek verdi. Yüksek dağıtım bedellerine tepki gösteren abonelerden bazıları ‘Bu kadar yüksek dağıtım bedeli mi olur? Elektriği dağıtmaya helikopterle mi geliyorlar?’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde elektrik faturasını afişe bastırıp eylem yapan ve ardından faturalarda düzenleme yapılması için 5 bin imza toplayan İsa Deliaslan adlı vatandaş da imza kampanyasına destek vermek için geldi. Faturalarını bastırdığı 1 metrelik afişin üzerine büyük puntolarla "Yasal Soygun" yazdıran Deliaslan, bu afişleri İskele Meydanı’ndaki çeşitli yerlere yapıştırdı.

İmza kampanyasının başlatılması için girişimlerde bulunan İhsan Başaran adlı vatandaş da, kendisine 880 TL elektrik faturası geldiğini belirterek, “Bunun zaten yarısı dağıtım bedeli, KDV gibi kalemler. Kullandığım elektrik bedeli 320 – 340 TL. Bunun için biz de vatandaşlık hakkımızı kullanıp gerekli mercilere şikayet etmek istiyoruz. Büyüklerimiz sesimizi duyacak diye düşünüyorum. Bodrum’da binlerce insan bu durumdan mağdur” dedi.

Vatandaşların toplanan imzaları Bodrum Kaymakamlığı'na teslim edeceği bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Oguz Elif Elena
06/02/2019
Bu kadar da olmaz!
Kabarik fatura artik son olsun!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30