17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DELFİ OTEL’DE BODRUM GECESİ VAR...
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
DELFİ OTEL’DE BODRUM GECESİ VAR...
Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, 6 Şubat günü düzenleyeceği dayanışma gecesine tüm Bodrum sevdalılarını davet ediyor.

Umurça Mahallesindeki Delfi Arena’da 6 Şubat Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak etkinlikte Bodrum türküleri, halkoyunları ve yöresel yemekler olacak. Bodrum kültürünü yeni nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılanlara Ender Kasal'ın “Türkülerle Bodrum” albümümü hediye edilecek.

Etkinlikle ilgili Kent Haber’e konuşan Dernek Başkanı Mehmet Dağoğlu, şunları dile getirdi:

“6 Şubat’ta dernek olarak bir Bodrum gecesi düzenleyeceğiz. Bodrum’un yöresel müzisyenlerinin bize eşlik edeceği, Bodrum Türkülerinin olduğu, ilçemize özgü yemeklerimizi tadabileceğimiz, halkoyunlarımızın renk katacağı güzel bir gece olacak. Bu ilk yapacağımız etkinlik. Derneğimizin ayrıca çeşitli projeleri de var. Bodrum’un eski fotoğrafları, Bodrum şivesi ile konuşma, Bodrum’un unutulan meslekleri, yemekleri ile ilgili de ilerleyen dönemlerde etkinlikle düzenleyeceğiz. İlk projemiz dernek üyelerimizle Bodrum halkını kaynaştırma olacak.”

Etkinliğe Bodrum’da yaşayan herkesin davetli olduğunu ifade eden Dağoğlu, “Tek ortak noktamız Bodrum sevdamız. Bodrum’un yöresel müzisyenleri de bizi yalnız bırakmadılar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Amacımız Bodrum’da unutulmaya yüz tutan geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi anlatmak. Teknoloji çağında, çocuklarımızın teknolojinin başından ayrılmadığı bugünlerde yeni nesillere eski Bodrum’u anlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Geceye Bodrum Türküleri ile renk katacak Ender Kasal da “Amacımız kültürümüzü Bodrum sevdalılarına ve gelecek nesillere sevdirmek, aktarmak. Gecede ayrıca benim 23 Bodrum Türküsünden oluşan “Türkülerle Bodrum” albümümü gelen konuklara hediye edeceğiz. Bu Türkülerimiz unutulmasın, gelecek nesillere aktaralım. Biz de dernek yönetimindeki arkadaşlara destek vermek için ücretsiz olarak sahne alacağız” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30