17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DOĞAYI SÜSLEYEN YABAN NERGİSLERİ GEÇİM KAPISI OLDU
Tarih: 04/02/2019
Kaynak: Kent Haber
DOĞAYI SÜSLEYEN YABAN NERGİSLERİ GEÇİM KAPISI OLDU
Bodrum'da kırlarda açan yaban nergisleri yol kenarlarında satışa sunuluyor.

Ortakent Mahallesinde bulunan bir kaç tarlada her yıl Ocak ve Şubat aylarında çıkan yaban nergisleri, tarla sahiplerinin geçim kaynağı oldu. Bahçelerinde yetişen mandalinalarla birlikte yol kenarında kurduğu stantta komşularının topladığı yaban nergislerini satan Sennur Öner, "Şurada kalan bir kaç tarlamızda son yağmurlarla birlikte su dolmasına rağmen yaban nergisleri yetişti. Bunları insanlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Komşumuzun kirası çıksın, ev ekonomisine katkısı olsun diye çalışıyoruz. Yağmur sularından dolan tarlalara girmekte zor şu an ama komşumuz topluyor biz satıyoruz. Ayrıca buradaki standımızdan elde ettiğimiz gelirle burada yaşayan sokak hayvanlarına da bakmaya çalışıyoruz" dedi.

Yaban nergislerinin buketini 2.5 TL'den, mandalinayı da 2 TL'den sattığı belirten Sennur Ören, bu doğal güzelliği herkesin görüp kokusunu içine çekmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30