17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM ADAYI KILIÇDAROĞLU'NUN İKİ DUDAĞI ARASINDA!
Tarih: 02/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ADAYI KILIÇDAROĞLU'NUN İKİ DUDAĞI ARASINDA!
CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, yerel seçim gündemi ile toplandı. Bodrum adayının belirlenmesi için, zorlu bir toplantının ardından PM'den yetki alan Kılıçdaroğlu'nun aklındaki adayı Salı günü açıklaması bekleniyor.

Yine yoğun tartışma ve gerginlik içerisinde geçtiği öğrenilen CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında, 71 belediye başkan adayı daha onaylandı. İstanbul'daki 4 kritik ilçenin yanı sıra Ankara, Adana, Hatay ve İzmir'den de adaylar açıklanırken, MYK'dan Bodrum için ismi geçirilen Mehmet Kocadon Parti Meclisi'nde oylamaya sunulmadı. Geçen PM'ye de sunulan ve 40'a 19 oyla red kararı çıkan Mehmet Kocadon'un ismini muhaliflerin tepkilerini öngörerek PM'de oylatmayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında Bodrum'un da olduğu sorunlu ilçelere doğrudan kendisi atama yapmak için Parti Meclisi'nden yetki istedi. Bu konuda da yoğun tartışmalar yaşanan PM toplantısına ara vererek MYK'yı Olağanüstü bir kez daha toplayan Kılıçdaroğlu PM'den bu yetkiyi zor da olsa aldı.

Bu yaşananların ardından CHP Bodrum Belediye Başkan adaylığına önümüzdeki salı günü büyük bir ihtimalle Mehmet Kocadon'un atanacağı öngörülüyor.

Son üç gündür Ankara'da bulunan ve Parti Meclisi üyelerine Bodrum'a 8 aday adayından birinin atanması için girişimlerde bulunan Mustafa Saruhan, Recai Seymen ve Ali Öztürk'ün akşam saatlerinde Bodrum'a döndükleri öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı yetki ile Mehmet Kocadon'u ataması durumunda, Bodrum CHP'de tepkilerin geleceği tahmin ediliyor.

CHP'nin PM toplantısı 6 saat sürerken, biri büyükşehir olmak üzere 71 aday belirlendi. CHP'de bugün belirlenen adaylarla açıklanan toplam sayı 18'i büyükşehir, 38'i il olmak üzere 902'ye ulaştı. PM, kalan yerlerde aday belirlenmesi için MYK'ye yetki verdi.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Engin
04/02/2019
AArka sokaklarda neler oluyor?
Görünen o ki birileri Kılıçdaroğlunu iyi etkiliyor..Hani bir şarkı varva "Kendini bir şey sandırabilirsin.. Arka sokaklarda neler oluyor?"
Kemal
03/02/2019
Yatağan
Büyükşehir hayaliyle Yatağan'da yollar asfaltlandı. Muğla köylerine çöp konteynırı ve bank dağıtıldı mı?.Kimin parasıyla dağıtıldı? Bodrumlunun verdiği vergilerle mi?.. Bodrumu köy yerine çevirdiniz.Siz bunları yaparken Borumu unuttunuz. Hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum.
Cumhur Doksan
03/02/2019
CHP adayı
Sayın Kılıçdaroğlu Kocadon gibi alelade birini inşallah tekrar aday gösterip Harakiri yapmaz.
birol oymaklı
03/02/2019
nafile çaba
ne yaparsanız yapın boşuna.bir CHP'li olarak kesinlikle bu partiye oy vermeyeceğim.böyle parti yönetimi olurmu? akepenin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmıyorlar.iki dönem başarısız bir yönetim sergileyen başkanı tekrar aday göstermek ayağına kurşun sıkmaktır.
Süleyman
03/02/2019
Padişah
Sanki Osmanlı'ya padisah atayacaklar. Kendi partisinden bile kırmızı kart görmüş biri halktanda kırmiziyi görür.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30