17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM MÜDAVİM AÇILDI
Tarih: 02/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM MÜDAVİM AÇILDI
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve dünyanın çevresini yelkenlisiyle dolaşan ilk Türk Denizcisi Sadun Boro’nun evi ve daha sonrasında Fikret Kızılok’un şarkılarına ilham olan bina, Bodrum Müdavim olarak hizmet vermeye başladı.

Uzun yıllar konuk ettiği ünlü isimlerin ardından, köklü bir tadilata girerek Bodrum’a özgü bir yapı haline gelen binada yaptığı tadilatlarla Barlar Sokağı olarak da bilinen Cumhuriyet Caddesi çevresine örnek bir yapı ortaya çıkartan Murat Oğan, Eşi Özlem ve Kardeşi Fuat Oğan ile birlikte “Müdavim” adını verdiği yeni mekânı ile Bodrum’a farklı bir konsepti hayata geçirdi.

Kale ve deniz manzarasının bir araya geldiği, kumsalında günün her saati keyifle vakit geçirebileceğiniz ve her katında farklı bir huzur bulunan Müdavim, Bodrum’a özgü lezzetlerin, Ege Mutfağı ile harmanlandığı bir yemek dükkânı olarak hizmet vermeye başladı.

Oğan Aile işletmesi olarak hizmet verecek Müdavim, Cumhuriyet Caddesi’nde bir ilk olarak Lokanta – Meyhane hizmet anlayışıyla misafirlerini ağırlayacak.

Müdavim’in işletmecisi Murat Oğan, açılışta Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Müdavim, öğle ve akşam servisi olarak hizmet verecek. Geleneksel Ege yemeklerinin sunulduğu bir mekan. Zaten binanın konsepti de ona göre yapıldı. Bina Sadun Boro’nun eviydi. Yabancı turistlerin de geleneksel mutfağımızı tatması için kurguladığımız bir yer. Zaman zaman il dışından ve ülke dışından özel şefler getireceğiz. Özel workshoplar yapacağız. Buraya aslında tamamen bir yemek dükkanı diyebiliriz. Müdavim’in kapalı alanı 70 kişi kapasiteli. Sahille birlikte 120 kişi kapasiteli bir mekan.”

Mekanın Sadun Boro’nun evi olduğundan da bahseden Oğan, “Biz burasının Sadun Boro’nun evi olmasından dolayı ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Çünkü Sadun Boro çok değerli bir insan. Denizcilik için, yelkencilik için çok kıymetli bir isimdir. Onun olması bize ayrı bir değer kattı. Bu binadaki bir odayı da ayırdık. Bu odada misafirlerimiz Sadun Boro’nun kitaplarını okuyabilecek, belgesellerini izleyebilecek. Burada aslında misafirlerimiz Sadun Boro’yu yaşayacaklar.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30