17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM, ŞUBAT AYINA BAHAR HAVASIYLA GİRDİ
Tarih: 01/02/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM, ŞUBAT AYINA BAHAR HAVASIYLA GİRDİ
Bodrum’da günlerdir etkili olan yağışlı havanın ardından bugün açan güneş sevindirdi. Yarımada'nın doğal ve tarihi yerlerinde canlanan doğa ise seyrine hoş manzaralar oluşturuyor.

Bodrum'da günlerdir etkili olan yağışlı ve soğuk havanın ardından bu sabah yüzünü gösteren güneş ilçede yaşayanları sevindirdi. Güneşi gören çok sayıda vatandaş sahil kenarlarına indi. İlçeye kültür turizmi ile gelen Uzak Doğulu turistler de güneşli havanın tadını çıkardı. Limanda gezintiye çıkan turistler bol bol fotoğraf çekti. Çocuklarıyla dışarı çıkan aileler parklarda eğlendi. Sahilde bulunan işletmelere oturanlar da Bodrum manzarasının keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar ise şehir merkezine yakın kırlara ve tepelere giderek doğal bitkilerden topladı.

DOĞA CANLANMAYA BAŞLADI

Son yılların en çok yağış alan Ocak ayını geride bırakan Bodrum Yarımadası'nın kırlarında ise bahar çiçekleri kendini göstermeye başladı. Küresel ısınmaya bağlı olarak son yıllarda erken açan bir çok bahar çiçeği yine kırları kaplamaya başladı. Çok sayıda badem ağacının da çiçek açtığı görüldü. Baharın müjdecisi papatyalar da kırlarda kendini göstermeye başladı. İlçede bulunan tarihi ve ören yerlerinde açan çiçekler de Bodrum'un güzelliklerini ortaya çıkarıyor. Kırlarda papatyaların filizleri her yeri kaplarken önümüzdeki günlerde, filizlenen papatyaların açmasıyla kırların beyaza bürünmesi bekleniyor. Yağmur sonrası oluşan su birikintileri üzerine yansıyan manzaralar ise hayran bıraktı.

Bodrum'da bugün hava sıcaklığının en yüksek 18 derece olması, hafta sonunda ise 20 derecenin üzerine çıkması tahmin ediliyor. Bahar havasının hakim olacağı Bodrum'a hafta sonu tatil planı yapanların şimdiden açık olan otellerle iletişime geçtiği, limanda hazırlık yapan bazı teknelerin ise hafta sonu günübirlik mavi yolculuk turlarına çıkacağı öğrenildi.

Bodrum ve çevresinde önümüzdeki hafta ortasına kadar yağış beklenmezken sıcaklıkların da hafta ortasına kadar 20 derece ve üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Mahvel Kafe’de arkadaşları ile güzel havanın tadını çıkaran Betül Altun “Bodrum bir sel atlattı. Uzun zamandır havalar kapalıydı. Güneşi görür görmez sahile gelerek güneşlenmek istedik. Çok güzel bir hava var. Denizi, suyu, her şeyi çok güzel” dedi.

Evrim Senem Karadoğan da güzel havalara hasret kaldıklarını ifade ederek, ”Uzun zamandan beri yağmurdan fırtınadan dışarı çıkamaz olmuştuk. Eve hapsolmuş durumdaydık. İnşallah böyle devam eder. Çünkü yağmurlu havalar insanları bunaltıyor. Havanın kasveti insanın ruhuna işliyor. Biz Bodrum’un güneşini sevdik. İnşallah böyle devam eder” şekline konuştu.

Görkem Görgülü adlı genç ise Bodrum’un yağmurunu da, güneşini de sevdiğini dile getirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30