17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OCAK AYINDA REKOR YAĞIŞ DÜŞTÜ
Tarih: 01/02/2019
Kaynak: Kent Haber
OCAK AYINDA REKOR YAĞIŞ DÜŞTÜ
Ocak ayının büyük kısmında sağanağın etkili olduğu Bodrum'a rekor yağış düştü. Uzun yıllar Ocak ayı ortalamasına göre, metrekareye 149 kilogram yağmurun yağdığı ilçede, bu sene aynı ay içinde metrekareye 336 kilogram yağış düştü.

Rekor yağış alan Bodrum’da tarım arazileri gölete dönerken, çiftçiler ise zarara uğradı. Tarım arazilerine zarar veren yağmur sularının oluşturduğu göletler, flamingo gibi göçmen kuşların akınına uğradı.

Bodrum'da, aralık ayından bu yana şiddetli yağışlar etkili oluyor. İlçe merkezi ile çok sayıda mahallede dereler taşarken, seller meydana geldi, araçlar sürüklendi, ev ve iş yerlerini su bastı.

REKOR YAĞIŞ

Ocak ayının neredeyse tamamında yağmurun yağdığı ilçede, Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nün verileri de rekor yağış alındığını ortaya koydu. Bodrum'a, geçmişte, uzun yıllar ortalamasına göre, ocak ayında metrekareye ortalama 149 kilogram yağış düştü. Bu yıl aynı dönemde ise metrekareye 336 kilogram yağmur yağdı.

TOPRAK KAYMALARI YAŞANDI, İSTİNAT DUVARLARI GÖÇTÜ

Yağışla birlikte ilçede toprak kaymaları da meydana geldi. Bodrum’un farklı noktalarındaki yollarda ve sitelerde toprak kaymaları meydana geldi. İstinat duvarları yıkıldı. Yağışların aynı yoğunlukla devam etmesi durumunda toprak kaymaları ve istinat duvarlarındaki yıkılmalarının olabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan aşırı yağmurun meydana getirdiği olumsuzluklardan Milas İlçesi de nasibini aldı. İlçenin çeşitli mahallelerinde tarım arazileri ve evler sular altında kaldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30