17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'DE NEFESLER TUTULDU...
Tarih: 01/02/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP'DE NEFESLER TUTULDU...
CHP'de sonuçları merakla beklenen yarınki Parti Meclisi öncesi bu sabah Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkan adaylığı için Mehmet Kocadon'un isminin tekrar gündeme gelebileceğini söyledi.

Fox TV'de bu sabahki Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısı öncesi dikkat çeken açıklamalar yaptı. Geçen pazar günü yapılan CHP Parti Meclisi'nde onaylanmayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Biliyorsunuz orada Sayın Kocadon Belediye Başkanıydı. Parti Meclisi bir kez daha düşünmemiz konusunda bir karar verdi. O nedenle karara saygı duyduk, geri çektik. Yarın o konuyu da düşüneceğiz” dedi.

Küçükkaya’nın “Kocadon tekrar olabilir mi?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Niçin olmasın” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın “Parti Meclisinde çizik yiyenleri tekrar gündeme getirebilir misiniz?” sorusuna ise “Çizik yedi demek onların onurunu kırabilir. Gerçekçi olmamız lazım. MYK bir karar alıyor. Bunu Parti Meclisine sunuyor. Parti meclisinde görüşülüyor. Üyeler özgürce düşüncelerini ifade ediyorlar. Orada düşünceler ifade edilirken diyorlar ki ‘Şu adayı bir kez daha düşünün.’ Dolayısıyla çizik yedi demek doğru değil. Parti Meclisinde onay almayanları tekrar gündeme getirebiliriz. Gündeme getirirken gerekçelerini sunarız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Parti Meclisi kararları ile ilgili CHP çevreleri içerisindeki tartışmalar sürüyor. Tartışmalara Halk Tv programcısı Gazeteci Ayşenur Aslan'a yaptığı çarpıcı açıklamalarla Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu da katıldı. Sabih Kanadoğlu CHP'yi uyararak, PM'de seçimle adaylığı düşürülen kişilerin tekrar oylamaya sokulamayacağını iddia etti. Kanadoğlu, eğer böyle bir uygulama yapılırsa YSK'nın bu kişilerin 31 Mart'taki seçimlere onay vermeyebileceğini ya da o aday seçildiği takdirde mazbatasını alamayabileceğini iddia etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
AHMET BESEREK
02/02/2019
ARKA PLAN
Geçen seçimde olduğu gibi; Kılıçtaroğluna holdinglerin baskısı . Holdinglerin derdi de Bodrumu paylaşmak
Burak Kadıoğlu
01/02/2019
Komik
Ben Büyükşehire adayım de sonra çıkan 8 adayı destekle, büyükşehir olmayınca Genel Başkanda Bodrumu geri iste(Milletvekili beyanı). Karaktere bak hizaya gel bu partinin lideride 9 seçim 3 referandum kaybetmiş hala koltukda, al birini vur ötekine
ali
01/02/2019
guguk kuşu
iktidarın lime lime olup döküldüğü bir dönemde bile seçim kazanmak için değil adeta Bodrum dahil birçok yerde seçim kaybetmek için çalışan birini ciddi ciddi kripto genel başkan olarak görüyorum.
Selami
01/02/2019
abem
Kılıçdaroğlu bilem anlamış gocadon abemin en iyi belediye başkanı oldunu .Tabi en iyisi. En iyi rakı gadehi dokuşturan en çok fiski içen benim abemdir.En eyi belediye başganıdır.Oyum una benim
guvercınlık
01/02/2019
kocadon
kocadonu koyarlarsa tosun pasa sıler atar bodrum kocadonun yanında ıs yapmaz menfaatcı alemcı adamlar yuızunden kocadona kuskun taner uslu kocadonu kurtarsın sımdı tosun bodruma hayırlı olsun
Kamil Gürün
01/02/2019
Oy Yok
Kocadon'da ısrar Bodrum'da CHP'nin sonunu getirecek. Koyu CHP'li olanlardan Kocadon'a oy yok! Israr niye?
Sencer Kaygusuzer
01/02/2019
Kocadon
Genel Başkan ,KOCADON 'nun ADAYLIОI konusunda bir arka plan olduğunu ifade ett.CHP seçmenini bu planı seçim öncesi bilmesi gerekir diye düşünmekteyim.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30