17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP ADAY ADAYLARI İÇİN KRİTİK 48 SAAT!
Tarih: 31/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP ADAY ADAYLARI İÇİN KRİTİK 48 SAAT!
CHP’da aday adaylıklarına 2 Şubat Cumartesi nokta konulacak. PM toplantısı öncesi nefesler tutuldu. CHP Bodrum'dan Belediye Başkan aday adayı olan 9 isimden iddiası olanlar heyecanla yapılacak toplantıyı beklerken, Ankara'da PM üyeleri nezdinde çeşitli girişimlerde bulundukları öğrenildi.

CHP’nin, yeni belediye başkan adaylarını belirlemek için Pazar günü gerçekleştirdiği toplantılar, parti içinde yaşanan görüş ayrılıklarını zirveye çıkardı.

Özellikle İstanbul, İzmir ve Muğla ilçelerinde gösterilecek adaylarla ilgili bir türlü uzlaşma sağlanamaması, CHP'de yeni bir krizin ortaya çıkmasına neden oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, listesindeki 13 aday için PM’den onay alamadı. PM üyeleri İstanbul’un 3, İzmir’in 5, Muğla’nın 2, Antalya’nın 1 ve Şanlıurfa’nın 1 ilçe adayı ile Zonguldak adayını veto etti.

Kritik PM için geri sayım sürerken, Pazar günü yapılan PM'de yeterli oyu alamayarak reddedilen veya geri çekilen, aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da bulunduğu bazı adayların Cumartesi günü yapılacak PM’deki aday listesinde tekrar yer alacağı belirtiliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ısrarıyla tekrar PM'ye getirileceği iddia edilen isimlerin; Silivri'de Özcan Işıklar, Bodrum'da Mehmet Kocadon, İzmir Bayraklı'da ise Cevat Durak olduğu öğrenildi.

CHP Kulislerden edinilen bilgilerden ise PM'deki muhaliflerin tavırlarıyla adaylıkları reddedilen isimlerin yeniden PM’nin gündemine getirilmesi gerginliğe yol açacak. Muhaliflerin geçen PM'den geçemeyen isimlerin tekrar gündeme gelmesi durumunda tekrar veto etmek için hazırlık yaptıkları öğrenildi.

CHP'nin 2 Şubat'ta yapmayı planladığı PM'nin nabzını, parti yönetiminin oylamaya sunacağı "belediye başkan adayı isim listesi" belirleyecek. Son toplantıda tartışma yaratan aralarında Bodrum'un da olduğu ilçelerin adayları belirlenecek.

Şimdiye kadar 6 PM toplantısı düzenleyen CHP, aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu 842 belediye başkan adayını açıkladı. Partinin 27 Ocak'ta yapılan ve 13 saat süren toplantısında, tartışmaların odağında İstanbul, İzmir ve Muğla'nın Bodrum ile Marmaris adayları yer aldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 kez ara verdiği toplantıda ilk gerilim İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Tunç Soyer isminde yaşandı. Tansiyonun yüksek olduğu toplantıda, tartışmalar İstanbul ilçe adayları üzerinde de devam etti. Toplantıda, Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) listesinde yer alan birçok isme onay çıkmadı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İzmir Bayraklı'da Cevat Durak ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon PM oylamasında kabul görmeyen isimlerden oldu.

AKSÜNGER; "VİCDANLARI KANATAN YERLER VARDI!"

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, tartışmalı geçen PM toplantısının ardından, CHP yönetiminden yeni isimler beklediklerini söyledi. Amaçlarının, başarılı olacak kişilerin aday gösterilmesi olduğunun altını çizen Aksünger, şu ifadeleri kullandı:

"Daha önceki Parti Meclisinde onaylanmamış isimlerin, bu toplantıda tekrar PM üyelerinin önüne getirilmesi gibi bir riskle karşı karşıyayız. Eğer Genel Başkan, Parti Meclisi'nin reddettiklerini geri getirmekte diretirse, bu toplantıda da sorun çıkar. Parti yönetiminin aynı adaylarla gelmemesi lazım. Bu toplantının uzun sürmesinin nedeni PM'ye getirilen adaylara duyulan tepkiydi. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere önerilen adaylara ciddi itirazlar oldu. Vicdanları kanatan yerler vardı. CHP PM, kurultaydan sonraki en üst parti organı. Adayların yeniden belirlenmesi talebi, demokratik bir haktır. Taleplerinin dinlenmemesi PM'nin saygınlığına gölge düşürecektir" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ahmet Tekin
02/02/2019
CHP YALANCI BiR PARTi
Sözde arıtma yapacaklardı turgutreise,hal çarşısını yıktılar yıllardır otopark olarak para topluyor muuğla büyükşehir, kocadon ilk olarak Turgutreis den başlıcam demişti , HEPSi YALAN DOLAN,bence en büyük suçlu KILIÇDAROОLU, hala MUğlada adayı Osman 'ı gösteriyor, ne yaptıda aday oluyor , hiç bir şey, BU pisliğin adı CHP dir
Murat
01/02/2019
loto
Favori Refik Ülgen , plase Kemal Güneri ,Sürpriz Recai Seymen
Turgutreisli
01/02/2019
9 adaymi
Chp nin 9 adayı yoktur 8 adayı vardır syn m.kocadon unun adaylık için başvurusu yoktur olsa görevinden istifa etmesi gerekir onun için 8 aday adayı vardırr
Erol
01/02/2019
Gerçek Chp'li
Kemal Güneri'yi tek geçerim.
Devrim
01/02/2019
PM
PM üyelerinin yerine koyuyorum kendimi.(Hepsi yetişmiş ,siyaseti bilen insanlar). Reddetmişim ve red etmemin doğruluğuna inanmışım. Bir daha parti meclisine getirmek bana hakarettir.
Meral
01/02/2019
Bodrum
Ya hadi kendi partisinden çizik yemiş bir belediye başkanını ne konuşupduruz ki.. insanlar karanlık sokaklarda yürümeye korkuyor.Bırakın çalışacak insanlar gelsin.
Kemal
01/02/2019
Ey Kılıçdaroğlu
Eeyy Kılıçdaroğlu gel gör Bodrum'un varoş halini de Kocadon'a mı oy verirsin ,Mehmet Tosun'a mı oy verirsin.Tunç Soyer Seferihisar'da çalıştı ,Kocadon elinde viski kadehleriyle davet davet gezdi.Chp'li olarak oyum Tosuna.
hüseyin
31/01/2019
hüseyin
genel merkez ne derse o
ali
31/01/2019
rant
Bodrum da rant dediğimizde ortaya çıkan birkaç rantiyecinin talebi istediklerini yaptırdıkları çapsız da ısrarlılar !!
ali
31/01/2019
oy yok
Kocadon olursa ekmeleddin şerefsizine bile oy vermeye zorlayan partinin başındaki guguk kuşuna rağmen hayatımda ilk defa CHP ye oy vermeyeceğim sebep olanlara lanet olsun.
Fatih
31/01/2019
Dur Yapma Osman..!!!
Başkan seçildiğinin birinci senesinde Muğlaya aday olcam deyip Bodrum'a hizmet etmeyi unutan bir belediye başkanı hayallerin paris ,gerçeklerin Dereköy olduğunu anladıktan sonra nasıl geri vites yaptığını bilemedi.E iyi de çoktan Bodrum'u yönetebileceğini sanan sekiz adayda rüyalarında Bodrum belediye başkanı olduğunu görüyordu.Ne yapsalar kurtulamadılar Kocadon'dan. Çok para harcayanlar oldu.ޞimdi dokuz aday yönetemedikleri Bodrum'a adaylar ama atı alan üsküdarı geçmiş gibi. Rakipleri ve bu işin uzmanı M. Tosun üç aydır sahalarda ve bu işi bitirmiş gibi görünüyor. Bu hantal yapıdan aday çıkmaz gibi.. Çıkarsa da şurda kalmış 55 gün ne yaparlar bundan sonra bilmem.
Hüseyin
31/01/2019
Seymen başkan
Recai Seymen Chp için en doğru adaydır.
Bilen
31/01/2019
ortak aday
iyi parti ve Chp'nin ortak adayı Mehmet Tosun'dur.Gerisi hikayedir.
Terzi Maksut
31/01/2019
sorular
Sn. Kocadon PM'nin size onay vermemesi nedir sizce? 1-Başarısız bir belediye başkanı olmanız mı? 2-Akp , Mhp, Dp ile görüşmeniz mi? 3-Anketlerde çuvalladığınız mı? 4-Sermayenin arkanızda olması mı?
Mustafa Karahan
31/01/2019
Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.
Kırk PM üyesi Kocadon'a niçin red vermiştir.Bu çok önemli. 8+1 adayın önüne geçen ve eğer bir takım şeyler dönmeseydi Chp'ye geçip aday olacak olan Mehmet Tosun niçin reddedildi.Hadi bununda cevabını verin.Dokuz aday bir Mehmet Tosun edemedi mi? Sırf bu yüzden Chp adaylarına oy vermeyi düşünmüyorum.Demekki M.Tosun'u tüm Chp kabul etmiş.Bende vermem arkadaş.Adayım Tosun.
Selma
31/01/2019
Ne değişti??
Ne acı ki Parti Meclisinden geçememiş başarısız bir belediye başkanı kapıdan kovulup pencereden girmeye çalışıyor ,bunu yaparken sekiz aday adayının emeğini ,kimliğini ,zamanını ,parasını ve Chp'nin demokrasi kavramını ayaklar altına alıyor. Peki ne değişti de şimdi PM'den geçecek.Hadi biri bunu bana anlatsın. Chp'li olarak asla ve kat'a Kocadon gibi bir belediye başkanına oy yok. 10 senedir ne yaptı da şimdi neyi değiştirecek bunu anlayabilmiş değilim.Yazık Bodrum'a böyle kötü yöneticilerle.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30