17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CENAP TEZER ONURUNA GÖBEKLİTEPE KONFERANSI
Tarih: 31/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CENAP TEZER ONURUNA GÖBEKLİTEPE KONFERANSI
Akademia Vakfı, “Dibeklihan” Kültür ve Sanat Köyü'nün kurucusu Cenap Tezer onuruna bir konferans düzenleniyor.

Akademia Vakfı Tarih Konferansları devam ediyor. 2 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’de Türkiye’de Neolitik Dönem Projesi Yayın Editörü Nezih Başgelen’den Göbeklitepe – Fırat ile Dicle Arasında Tarihi Yeniden Yazdıran Neolitik Kazıları konferansı gerçekleşecek.

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı bünyesinde bulunan Herodotos Tarih Araştırmaları Merkezi’nin “Tarih Konferansları” dizisi içinde, Tav Havalimanları ve Bodrum Belediyesinin destekleri ile 02 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 14:00’de Bodrum-Konacık Herodot Kültür Merkezinde Nezih Başgelen tarafından, “Göbeklitepe – Fırat ile Dicle Arasında Tarihi Yeniden Yazdıran Neolitik Kazılar” konulu bir konferans verilecek. Akademia Vakfı bu konferansı aynı zamanda Bodrum’da “Dibeklihan” Kültür ve Sanat Köyü'nün Cenap Tezer onuruna düzenleniyor.

Ülkemizde 1978 yılından itibaren ilk popüler süreli yayın olan “Arkeoloji ve Sanat Dergisi”ni bugüne kadar başarı ile yayınlayan Nezih Başgelen’in, arkeoloji, sanat tarihi, etnografya, turizm, tarihi ve doğal çevrenin korunması hakkında bine yakın yayınlanmış çalışması vardır. Nezih Başgelen, Unesco Türkiye Milli Komitesi üyesidir. Başgelen, konferansında, Göbeklitepe ile ilgili elde edilen son bulgular ve bölgedeki diğer Neolitik dönem kazıları ile ilgili bilgilendirmede bulunacaktır. Devletimiz tarafından 2019 yılının “Göbeklitepe” yılı ilan edilmesi sebebi ile Türkiye”de ve dünyada tüm ilginin bu bölgede olacağı bellidir.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30