17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARAOVA’DA HASAR TESPİTİ TAMAMLANDI
Tarih: 31/01/2019
Kaynak: Kent Haber
KARAOVA’DA HASAR TESPİTİ TAMAMLANDI
26 Ocak gecesi Yarımadayı etkisi altına alan ve Mumcular Mahallesi'nde can kaybına neden olan gök gürültülü sağanak yağış sonrası bölgede hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Genç nişanlılar Billur Atik ile Çağlar Bençik’in hayatını kaybettiği bölgede, yağışlar ertesi gün de aralıklarla devam etmiş çok sayıda çiftçi mağdur olmuştu.

Bodrum Ziraat Odası yönetim kurulu başkanı Mehmet Melengeç başkanlığındaki heyet hafta başı Karaova bölgesinde incelemelerde bulunarak çiftçileri ziyaret etti. Yapılan incelemeler sonunda Ziraat Odasından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“28 Ocak günü Bodrum Ziraat Odası yönetim kurulu üyeleri ve Ziraat Mühendisi eşliğinde selden zarar gören vatandaşlarımız ziyaret edilmiştir. Yapılan inceleme ve soruşturmalarda, 5 sera, 7,5 dekar sera alanı, çok sayıda zeytin, mandalina, incir ağacı ile bir koyun ahırı zarar görmüştür. Odamız bu gibi konularda çiftçilerimizin yanında olarak gördükleri zararın takipçisi olacaktır.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ferudun KAYKI
01/02/2019
Zeytin Dostu
Selden zarar görmüş tüm çiftçilerimize geçmiş olsun...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30