17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VATANDAŞLAR YÜKSEK FATURALAR İÇİN HAKKINI ARIYOR...
Tarih: 31/01/2019
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞLAR YÜKSEK FATURALAR İÇİN HAKKINI ARIYOR...
Elektrik faturalarında düzenleme yapılmasını isteyen İsa Deliaslan isimli vatandaş, Bodrum’da topladığı 5 bin imzayı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na gönderdi.

Yüksek gelen elektrik faturaları vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor. Turgutreis Mahallesi esnaflarından İsa Deliaslan adlı vatandaş da faturalarda düzenleme yapılması için imza toplamaya başladı. Deliaslan, yaklaşık bir hafta içerisinde 5 bin imza topladı.

Geçen hafta evine ve işyerine gelen elektrik faturalarını bir metre boyunda afiş yaptırıp elektrik dağıtım şirketinin binası ile mahallenin çeşitli noktalarına asan Deliaslan’ın başlattığı imza kampanyası, büyük destek gördü. “Yasal Soygun’a Dur” başlıklı imza kampanyası kısa zamanda 5 bin imza sayısına ulaştı. Kampanyanın ardından toplanan imzalı dilekçeler, Turgutreis PTT kanalıyla, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na gönderildi.

Turgutreis PTT binası önünde bir açıklama yapan İsa Deliaslan, şunları dile getirdi:

“Bireysel olarak başlattığım protesto, halk tarafından benimsendi. Amacım kesinlikle provokatif, sansasyonel bir eylem değildir. Yaşadığımız yerde, ülke genelinde olduğu gibi elektrik faturaları ev kirasını geçer hale gelince, rahatsızlığımı hukuki çerçeveler dahilinde dile getirip, vatandaşın aleyhine olan maddelerin gözden geçirilip iyileştirmesi için bu imza kampanyasını düzenledim. Bugün itibariyle imzalar, ilgili adrese ulaştırılmak üzere yola çıktı. Ayrıca, sosyal medya üzerinden bana ulaşan Kuşadası ve Gümüşlük’teki bazı vatandaşların da benzer kampanya düzenleme çalışması içinde yer almasını öğrenmem de, çok sevindirici. Resmi Gazete’de yayınlanan 30 Mayıs 2018 tarihli “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği” 58. maddesi uyarınca, Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Vatandaşların çoğu, itiraz haklarının olmadığını sanıyor. Şunu söyleyeceğim son olarak, hiçbir kanun maddesi vatandaşın anayasal hak arama özgürlüğünün önüne geçemez” dedi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Hülya akgun
02/02/2019
Allah
Allah belâlarını versin böyle soygun yapan herkesin..bir ev elektrigi o evde sadece aksamlari duruldugu halde 670 tl gelir mi?? Haklarimiz haram olsun
ali algın
02/02/2019
elektirik kanunsuzluğu
seni destekliyoruz

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30