17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’UN GURURU ULUÇ, HİKAYESİNİ İŞ İNSANLARIYLA PAYLAŞTI
Tarih: 31/01/2019
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’UN GURURU ULUÇ, HİKAYESİNİ İŞ İNSANLARIYLA PAYLAŞTI
Dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Harward'dan aldığı burs ile Bodrum’un ve Türkiye’nin gururu olan Uluç Kadıoğlu, Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu toplantısına konuk olarak başarı hikayesini paylaştı.

Tip 2 Diyabet ve Hipertansiyon İlaçlarının Etken Maddelerinin Sinerjistik İlişkisinin İncelenmesi adlı araştırma projesi ile TÜBİTAK bölge birincisi olan Uluç Kadıoğlu; SAT Sınavlarında yüksek başarı göstererek, birçok öğrencinin destek alarak ilerlediği başvuru sürecini kendi çabalarıyla yürütüp dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harward’a yüzde yüz burs hakkı kazandı.

Bilimsel araştırma ve incelemelere olan merakının, ailesinin küçük yaşlardayken kendisine aldığı mikroskop ile temelinin atıldığını dile getiren Uluç, ilköğretimini Bodrum devlet okullarında tamamladıktan sonra lise öğrenimine SEV Amerikan Koleji’ni burslu kazanarak devam etti. Düşüncelerini BESİAD Yönetim Kurulu’yla paylaşan Uluç Kadıoğlu:

“SAT sınavlarındaki başarımın yanı sıra başvurumun kabulünde; bilimsel projelerimde ulusal düzeyde kazandığım TÜBİTAK bölge birinciliğimin ve MEF Türkiye birinciliğimin, okuldaki sosyal aktivitelerim olan; okul gazetesinin editörlüğümün, tiyatro kulübü başkanlığımın ve onur kurulu başkanlığımın etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.”

Eğitim hayatına ek olarak; Bodrum’da Clinic International Tıp Merkezi’nde 2 hafta laboratuar ve acil servis stajı ve Almanya’da Max Plank’da Evrimsel Biyoloji alanında staj yapan Uluç Kadıoğlu; Harvard Üniversitesi’ne kabul edilmesinin yanı sıra başvuruda bulunduğu Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinden; Imperial Collage London’a, University Collage London’a, University of St Andrews’eve TheUniversity of Edinburgh’a da kabul edildi.

Eğitimini master ve doktora ile de sürdürmeyi hedefleyen Uluç Kadıoğlu, eğitiminde gelebileceği en üst noktaya geldikten sonra Türkiye’ye dönerek ülkesi için başarılı bilimsel çalışmalara imza atmak istediğini belirtti. Aynı zamanda BESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gümüş’ün de torunu olan Kadıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Harvard Üniversitesi’ne başvuru sürecimde birçok bilgi edindim ve Amerikan üniversitelerine başvuru konusunda edindiğim bu bilgileri ve deneyimimi, benzer üniversiteleri hedefleyen arkadaşlarımla paylaşarak, onlara yardımcı olmayı çok isterim. Yaşıtlarımın başarılı olabilmeleri için en önemli nokta; gerçekten arzu ettikleri ve ilgi duydukları alanlara yönelmeleri gerektiğidir. Aileler çocuklarını istemedikleri farklı mesleklere yönlendiriyorlar. Maalesef çevremde bu durumun örnekleri var.”

Kendisini tebrik eden, hem şahsi hem de BESİAD olarak kendisine destek olacaklarını dile getiren BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan, Uluç gibi değerli bir gençle tanışmaktan çok memnun olduğunu dile getirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ali Astarlıoğlu
31/01/2019
gurur
Öncelikle ailesinin olmakla beraber tüm Bodrumun gururu. aynı zamanda gençlere de hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlayan bir başarı hikayesi yazdığı için ayrıca tebrik ederim. yolu açık olsun başarılarının devamını dilerim .

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30