17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ELEKTRİK FATURALARI KİRAYI GEÇTİ!
Tarih: 30/01/2019
Kaynak: Kent Haber
ELEKTRİK FATURALARI KİRAYI GEÇTİ!
Aralık ayı başı ile elektrik faturalarındaki yüksek rakamlar Ocak ayında tavan yaptı. Bazı fatura miktarları kiralarından yüksek olunca vatandaş isyan etti.

Son günlerde ülke genelinde vatandaşlar elektrik faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçi. Vatandaşlar önceki aylara göre faturaların en az 3 kat arttığı belirterek duruma tepki gösterirken, Bodrum’da bazı vatandaşlar kiralarından yüksek elektrik faturası ödediklerini belirterek şikayetlerini sosyal medyadan dile getiriyorlar.

Bodrum’da yaşayan bir çok vatandaşın şikayetçi olduğu yüksek elektrik faturaları sorunu Muğla’nın diğer ilçeleri ile Denizli ve Aydın’da da gündemde. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden eski ve yeni elektrik faturalarını paylaşarak duruma tepki gösterirken, bazı vatandaşların konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Öte yandan bazı faturalarda ise hiç bir açıklama yazmaması ise vatandaşın tepkisini ikiye katlıyor.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Elektrik faturalarının ikiye hatta üçe katlandığını belirten bir vatandaş ise bunun bir soygun olduğunu dile getirerek “Elektrik faturalarındaki soyguna dur de!” başlığıyla Change.org’da imza kampanyası başlattı. Kampanyanın açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı;

“Elektrik faturası adı altında vatandaştan bu kadar para alınmasının sebebi nedir!!! İki ay önce 600? olan faturamız her ay katlanarak büyüyor 1.300? faturamı olur her faturada dağıtım bedeli kaçak kullanım bedeli, KDV, TRT payı ve ETV vs gibi vergilerden dolayı iki katına çıkıyor bu alınan bedeller normal değil artık gerekenin yapılması lazım herkes elini taşın altına koysun aykırı düzen değişsin diyorsan bir imza da sen at ve kampanyamıza destek ver”

Kampanya linki: https://www.change.org/p/elektrik-faturalar%C4%B1ndaki-soyguna-dur-de

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Nursel ertman
01/02/2019
Elektrik soygunu
Herkes madur maalesef

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30