17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYE BAŞKANI ALİ ACAR DA CHP'DEN İSTİFA ETTİ!
Tarih: 28/01/2019
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYE BAŞKANI ALİ ACAR DA CHP'DEN İSTİFA ETTİ!
CHP İlçe Yönetim Kurulu'nun ardından, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti. CHP PM, Acar'ın yerine Mehmet Oktay'ı aday göstermişti. Cumhuriyet Halk Partisi'nin asil ve yedek ilçe yönetim kurulu üyeleri de görevlerinden ve partilerinden istifa etti.

CHP Parti Meclisi'nin (PM), Marmaris'te 3 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Acar'ın yerine Mehmet Oktay'ı aday göstermesi bazı tepkilere neden oldu.

PM'nin bu kararının ardından CHP Marmaris İlçe Örgütü, bu sabah toplantı yaptı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay ile asil ve yedek toplam 31 yönetim kurulu üyesi görevlerinden ve partilerinden istifa etme kararı aldı. Karar basın açıklamasıyla kamuoyuna da duyuruldu.

Marmaris'in CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, partisi tarafından 31 Mart'taki yerel seçimlerde tekrar aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa etti. Acar, istifasını, partisinin İlçe Başkanlığı önünde yaptığı açıklamayla duyurdu. Acar, kendisi ile birlikte partisinden 1600 üyenin de istifa ettiği söyledi.

'DİKTATÖR GİBİ YÖNETİM ANLAYIŞI İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK'

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, istifa dilekçesini Muğla İl Başkanlığı'na ve CHP Genel Merkezi'ne gönderdiğini söyledi. Belediye Başkanı Acar, partisinin İlçe Başkanlığı önünde kendisine desteğe ve istifa dilekçelerini vermeye gelen partililere seslendi. 15 yıl CHP'den Marmaris'e hizmet etmenin gururunu yaşadığını belirten Başkan Acar, şöyle dedi:

"CHP'li hazır bir belediyenin koltuğuna oturan belediye başkanı olmadım. 54 yıl sonra Marmaris'te CHP'yi sizin desteklerinizle iktidar yapan bir belediye başkanıyım. 2014 yerel seçimlerinden sonra hepinizin bildiği gibi Muğla yönetimiyle ters düştük. Bu, benim kişisel hesabım olmadı. Tüm mücadelemi mensubu olduğum CHP'ye ve sizlerin emaneti ile görev yaptığım başkanlığa adadım. Ama her seferinde bir baskı, bir diktatör gibi yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldık. Halkın menfaatlerini savunurken karşımıza devamlı dayatma yapıldı. Bu 5 yılda sabrımızın sonuna kadar devam ettirdik. Uzlaşı, yaklaşım ve anlayışlı bir yönetici sabrını sonuna kadar gösterdik. Halkımın talebiyle bu seçimde aday olmam istendi. Aday olup, yola çıktık. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, Muğla CHP İl Başkanı ve milletvekilleriyle dizayn edilerek karşımıza 3 aday daha çıkartıldı. Bunu da anlayışla karşıladık. CHP Genel Başkanı, bizlere, 'Gidin, çalışın, örgütün kirli oyunlarına kulak tıkayın ve başarılı olun, yanınızdayız' dedi. Her ay faaliyet raporlarımızı CHP Genel Merkezi'ne gönderdik ve inceleme yapıldı. Yapılan denetimlerde Türkiye'nin CHP'li belediyeleri arasında ilk 5 sırada, başarılı olarak gösterildik. CHP Genel Merkezi'nde kimse benim için 'Başarısız belediye başkanısınız' diyemez. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, Muğla İl Başkanı ve milletvekilleri entrikaları ile bu noktaya gelindi."

'BİRTAKIM ÇIKAR ÇETELERİ LİSTELERDE OYNAMA YAPTI'

"Sadece Marmaris değil Türkiye'nin birçok şehrinde CHP'nin yürüttüğü aday belirleme sürecinde hüsran yaşandı" diyen Başkan Acar, şunları söyledi:

"Bize 3 gün önceden, 'Tek aday sizsiniz. Başarılısınız, yola devam' dediler. Ne olduysa bugün sabaha karşı parti içindeki birtakım çıkar çeteleri listelerde oynama yaptı. Benim CHP sevdamı, kimliğimi, kişiliğimi, Genel Başkan ile tartıştırmam. Ancak herkes haddini bilecek. Ali Acar'a güvenenleri yarı yolda bırakacak kadar namert değiliz. Hiçbir CHP'li kardeşim beni kınamasın. Sonuna kadar sabrettim ve sustum. Bu sorun tek Muğla'nın değil Türkiye'deki CHP'li belediyelerin sorunudur. Bir avuç çıkarcıların yönettiği kaostan başka bir şey değildir."

Konuşma sırasında partililer, Acar'a slogan ve alkışlarla destek verdi. Acar'ın konuşmasının ardından partililer istifa için ilçe teşkilatına gitti. Partililer istifa dilekçelerini partiye bıraktı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Ö.
29/01/2019
Müflis Tüccar Misali
Ülkemizde iflas eden tüccar hemen ünvan değiştirip aynı işi yapmaya devam eder. Ama atladığı bir şey vardır, o da zaten o işi yaparak iflas etmiştir yani o işi yaparak yine iflas edecektir.
Burak Kadıoğlu
28/01/2019
Menfaat
Adaylık yok hemen istifa edin. Bunların perti ile falan uzakdan yakından ilgisi yok. Menfaatler yok olunca her şey bitiyor. Demek ki doğru karar vermiş CHP ne mal oldukları ortaya çıkıyor işte böylece, çürük elmalar.
Erdoğan Yalın
28/01/2019
Çürük Elma
Parti parazitlerden temizleniyor...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30