17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AYHAN ONGUN'DAN GÜNDEMİ ÖZETLEYEN YAZI
Tarih: 28/01/2019
Kaynak: Kent Haber
AYHAN ONGUN'DAN GÜNDEMİ ÖZETLEYEN YAZI
Kent Tv'de Açık Görüş programının yapımcı-sunucusu, gazeteci-yazar Ayhan Ongun bugünkü köşesinde CHP'de yaşanan son gelişmeleri ele aldı. Bugün Köşesinde "Efsane Geri Dönemedi" başlıklı yazısı ile dün gece yaşanan olaylı Parti Meclisi'nden çıkan kararı ve Bodrum yerel siyasetini Mehmet Kocadon ekseninde kaleme alan Ongun'un "Şimdi kimin gerçek CHP'li olduğu ortaya çıkacak!" cümlesiyle biten yazısı şöyle;

"31 Mart seçimleri öncesi Bodrum siyasetini kilitleyen Kocadon, izlediği yanlış politikalar sonucu gittiği yanlış yoldan dönemedi.

2014 seçimlerinin hemen ardından Muğla Büyükşehir hedefini açıklayarak, Osman Gürün’le kavgaya tutuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir’e atanamayınca başka partilerle diyalog arayışına girmiş, hangi akla hizmet yeniden Bodrum adaylığına razı olmuştu.

Oysa başından Bodrum’da devam edeceğini açıklasa, şu an aday adayı olanlardan çoğu bu yarışa girmeyebilirdi. Ya da Osman Gürün’ün adaylığı açıklandıktan sonra başka bir partiden ya da bağımsız Muğla Büyükşehir adayı olsaydı, en azından ileriye dönük siyasete devam şansı olabilirdi.

Şimdi gelinen nokta da; Genel Başkanın zorlamasıyla MYK dan geçip, Parti Meclisinde çoğunluk oylarıyla reddedilmiş bir başkan adayı durumu var ortada.

Benzer bir durum Marmaris de yaşandı.

Öyle sanıyorum Büyükşehir, Marmaris ve Fethiye ağırlıklı bir organizasyonla Mehmet Kocadon CHP dışında bir alternatif arayışına girecektir.

Doğal olarak kendi yandaşlarını motive etmek için, “4 Şubatta yapılacak Parti Meclisi toplantısında atanacak” algısı oluşturmaya çalışsalar da efsane!nin geri dönme şansı kalmadı.

Kapalı oylamada ret kararı veren 40 Parti Meclisi üyesini hangi gerekçelerle kararlarından vaz geçirecekler?

Kaldı ki; MYK da bile karşı çıkanlar var iken yeniden Kocadon’un adaylığı önerisinin Parti Meclise getirilebilmesinin makul ve mantıklı tek bir izahı yok.

Öte yandan sonuna kadar CHP saflarında mücadelesini sürdürmüş gerçek aday adaylarına yapılan bir haksızlık da sonunda giderilmiş oldu.

Sermaye çevrelerinin Bodrum üzerine oynamak istedikleri bir oyun bir kez daha zor da olsa bozulmuş oldu.

Kendi kişisel hırs ve beklentileri uğruna Osman Gürün’le tutuştukları kavga sonunda Bodrum’un beş yılını heba eden Kocadon’un; CHP'nin kurumsal kimliğinin, kişilerin önünde olduğunu görmesi biraz zor oldu ama kazanan Bodrum olacak.

Şimdi kimin gerçek CHP'li olduğu ortaya çıkacak!"
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mert
29/01/2019
bahar
Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır.Gelemedi gitti şu baharda ha.
Hayrulah
29/01/2019
martın sonu bahar
Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum Yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar Ayrıca bunun seninle ne ilgisi var Tabiki ben böyle oldugum için bahar
Devrim
29/01/2019
Hazin son
Kendilerini dev aynasında görenlerin hazin sonu.Sandılar ki Bodrum bunlara aşık. Chp Bodrum artık uzunca bir süre cezalı. Bir Chp'li olarak kendi partime oy vermeyerek iyilik yapacağım.Chp safralarından temizlenmeden bir daha iktidar olmamalı.
cacık
28/01/2019
üstün görme
partiyi ve parti üyelerini kendinden küçük görüyordu hep konuşmalarında.şimdi başka partililer oturtsun onu koltuğa bakalım.o laflardan sonra hiçbir chp linin arkasında duracağını sanmıyorum.belediyedeki partili olmayan yalakalrından başka. onlarında sonu geldi.aslolan chp dir.siyasi içerik paylaşan devlet memurlarınında savcılık tarafından sosyal sayfaları incelenmeli kanımca.
BodrumSevdalısı
28/01/2019
ޞimdi Mustafa Saruhan zamanı.
Mart’ın sonu bahar. Mustafa Saruhan gelecek. Bodrumumuz hizmete doyacak. Müjdeli haberi bekliyoruz.
Murat akkaya
28/01/2019
####
Bodrumun nefes almasi icin. Hem gurun nun hemde kocadonun siyatedi birakmasi lazim. Bunu bu chp yi artik sirtinda tasimak isyemeyen bir chp li decmen soyluyor.yeteeeer artik....
Necmi Kadar
28/01/2019
Efem !
Ne oldu halledemediniz mi Efem ? Haydi geçmiş olsun.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30