17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'DE GERGİN PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI
Tarih: 27/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP'DE GERGİN PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI
CHP Parti Meclisi'nin yeni belediye başkan adaylarının belirlenmesi için yapılan toplantıya, yaşanan tartışmalar üzerine bir süre ara verildi. Kapalı oylama yönteminin kullanıldığı toplantı 5.5 saattir devam ediyordu.

CHP Parti Meclisi'nin (PM) yeni belediye başkan adaylarının belirlenmesi için yaptığı toplantıya, yaşanan tartışmalar üzerine bir süre ara verildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan PM toplantısında yaklaşık 5,5 saat geride kaldı. Toplantıda Muğla'nın Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Seydikemer adayları da belirlenecek.

Öğleden sonra saatlerinde sona eren CHP MYK'sından Bodrum için Mehmet Kocadon, Marmaris için Ali Acar, Fethiye için Ali Karaca, Seydikemer için de İbrahim Ertürk geçti. Muğla'nın ilçeleri için MYK'dan geçen isimlerden bazılarına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Muğla Milletvekillerinin tepki gösterdiği iddia ediliyor.

Toplantı sürerken bazı PM üyeleri bir kısım ilçe adaylarının "kapalı oylama" yöntemiyle belirlenmesini teklif etti. Bu kapsamda bazı ilçeler kapalı oylamayla belirleniyor.

TOPLANTI SIRASINDA İSTİFA HABERİ

Zaman zaman tartışmaların yaşandığı toplantıda, İstanbul ilçe adaylarının oylanması sırasında İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "istifa" haberi geldi. İstanbul'un bir kısım ilçelerinin oylamasının tamamlandığı toplantıda, bazı ilçe belediye başkan adaylarının PM'de az farkla kabul edildiği öğrenildi.

Gergin bir havada süren toplantının verilen aranın ardından ilerleyen saatlere kadar sürmesi bekleniyor. Basın mensupları CHP binasında basına ayrılan bölümde yapılacak açıklamayı beklerken, parti yöneticilerinin toplantısının ise sabaha kadar sürebileceği bilgisi alındı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30