17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEHMET TOSUN GENÇLERLE ÇÖP TOPLADI
Tarih: 27/01/2019
Kaynak: Kent Haber
MEHMET TOSUN GENÇLERLE ÇÖP TOPLADI
İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, beraberindeki gençlerle birlikte Bitez Adaboğazı ve civarındaki koylarda yaklaşık 50 torba çöp topladı.

İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları tarafından temiz bir çevre oluşturulmasına dikkat çekmek üzere Bitez Adaboğazı koyu ve çevresindeki koylarda çevre temizliği etkinliği düzenledi. Düzenlenen çöp toplama etkinliğine İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ile eşi Nadire Tosun, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Meclis Üyesi adayı Atilla Serttaş ve gençler katıldı. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikte 50 torba çöp toplandı.

Bodrum İYİ Parti Gençlik Kollarının düzenlediği bir faaliyete katıldıklarını ifade eden İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Özellikle koylarımızın ve çevremizin temizliğine dikkat çekmek için genç arkadaşlarımız bu faaliyeti gerçekleştirdiler. Ben de eşimle, İlçe Başkanımız ve bazı Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarımız ile birlikte genç arkadaşlarımıza bu faaliyetlerinde destek olmak amacıyla buradayız. Bu etkinlikten çok keyif aldım, ancak buralarda karşılaştığımız manzara çok ilginç. Bu güzelim koylarımızdaki çöp yığınlarını görünce çok üzüldük. Buradan özellikle Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımıza ve buralarda piknik yapan, denize giren vatandaşlarımıza sesleniyorum, koylarımız ve denizlerimiz bizler için çok önemli. Burada plastik bazlı çöplerden tutun da cam şişelere, can yeleğine varana kadar envai çeşit atıkla karşılaştık. Bu atıkların ve çöplerin doğada kaybolması yüz yılları alıyor. Bodrum gibi dünya markası bir kentte yaşıyoruz, çok güzel bir yerde yaşıyoruz. Bunun farkında olmamız gerekiyor ve burada doğayla, çevreyle, denizlerimizle ile barışık bir şekilde, çevreye zarar vermeden yaşamamız gerekiyor. Bu bir başlangıçtı. Bundan sonra daha geniş bir katılımlı faaliyetleri organize edecek gençlerimiz. İnşallah Bodrum’un diğer koylarında, diğer bölgelerinde temizlik faaliyetlerini devam ettirmeyi düşünüyoruz. Güzel bir Pazar günü geçirdik. Hem çevreye ve doğaya olan saygımızın gereği çöpleri topladık, hem de spor yapmış olduk. Ben etkinliğe katılan tüm arkadaşlarımıza ve özellikle gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Şuanda İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları her geçen gün sayıları artarak, büyümeye devam ediyor. Onlarla birlikte İYİ Parti çatısı altında çalışmaktan, siyaset yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Mehmet Tosun'un bizzat katılarak çöp topladığı etkinlik, geçtiğimiz günlerde CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nda yapılan toplantıda bir partilinin yaptığı ve büyük tepki toplayan "Sokağın Çöpçüsü Bunlar" ifadelerini akla getirdi.

Düzenlenen etkinlik sonrası çöp toplama faaliyetine katılan gençler için Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Atilla Serttaş tarafından mangal partisi verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Malik
29/01/2019
Kocadon
Kocadon chp den aday olursa hayatımda ilk defa chp ye oy vermeyeceğim..
Show
28/01/2019
Show
O ara gazeteciler geçerken mi görmüş bu çöpçüleri? Klasik seçim öncesi poz kesmeler işte.
umut ö.
27/01/2019
yaşasın çöpçüler
Çöpçüler mart sonunu beklemeden göreve başlamışlar,Başkan Tosun'u ve ekibini kutluyorum...
Reşat
27/01/2019
Körolası Çöpçüler
Vallahi Chp'li olduğuma utanıyorum. Geçen dönemde bir tembele oy verdik ve pişman olduk.Sn.Tosun halkın içinde herkese ulaşıyor.Geçenlerde de Turgutreis'te benim işyerime geldi.Samimi ,mütevazi,saygılı ve belli ki bilgili.Bugün Kocadon'un adaylığı açıklanmış güya. Onbeş yıldır burdayım, On yıldır Kocadon'u bir kere görmedim Turgutreis'te.Sn.Tosun Konacık'ı Konacık yapmış ve çalışkan olduğunu bir kariyeri olduğunu biliyorum.Çöp polemiğine güzel bir yanıt olmuş.Oyum Sn. Tosuna.
Engin Sayın
27/01/2019
En güzel yanıt bu olmalı
Bravo mehmet Tosun Başkan

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30