17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÜÇÜKBÜK’TE TOPRAK KAYMASI!
Tarih: 27/01/2019
Kaynak: Kent Haber
KÜÇÜKBÜK’TE TOPRAK KAYMASI!
Gündoğan Küçükbük’teki bir sitede yaklaşık 10 binanın olduğu bölgede yarım metrelik toprak kayması meydana geldi. Güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, ikametlerin tahliye edileceği bildirildi.

Küçükbük Mahallesi’ndeki bir sitedeki 300 metrekarelik bir alanda yoğun yağışlarla birlikte toprak kayması oluştu. Sitenin yolu ve bazı kısımlarında toprak yarım metreye kadar kaydı. Durumu, sitede çalışanı bir görevli fark etti.

İhbar üzerine bölgeye Jandarma, belediye ve AKUT Bodrum ekipleri intikal etti. Ekipler, bölgede oluşabilecek olumsuzluğa karşı hazır bekledi. Risk altındaki 10 binanın bazılarında vatandaşların yaşadığı bildirildi. Vatandaşların ise evlerinin ise tahliye edileceği öğrenildi.

Öte yandan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın ilgili tüm birimlere talimatı verdiği ve sitede zemin etüdü de dahil olmak üzere gerekli çalışmaların yapılacağı bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30