17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARAYOLU KENARINDAKİ TOPRAK KAYMALARI TEHLİKE SAÇIYOR!
Tarih: 26/01/2019
Kaynak: Kent Haber
KARAYOLU KENARINDAKİ TOPRAK KAYMALARI TEHLİKE SAÇIYOR!
Son günlerde sık sık gündeme gelen toprak kaymaları tehlike yaratıyor.

Güvercinlik-Mumcular yolunda yağışla birlikte yamaçtan kopan kayalar ve toprak yola yıkıldı. Bodrum- Turgutreis Karayolunda da geçtiğimiz günlerde 2 kez toprak kaymasının olduğu bölgede bugün bir toprak kayması daha yaşandı.

Bodrum’da son günlerde yaşanan yoğun yağışlar, toprak kaymalarını da beraberinde getiriyor. Bugün yağışlar birlikte Güvercinlik-Mumcular yolunda yamaçtan kopan kayalar ile toprak yola yıkıldı. Durumun ihbar edilmesinin ardından bölgeye giden Jandarma ekipleri, yolda güvenlik önlemleri alıp geçici olarak trafiğe kapattı. Yapılan temizlik çalışmasının ardından yol tekrar trafiğe açıldı.

Bodrum-Turgutreis Karayolunda geçen haftadan bu yana 2 kez ciddi toprak kaymasının yaşandığı noktada bugün yine bir toprak kayması oldu. Trafiğe kapatılan yol, güvenlik önlemleri alınıp temizlik çalışmasının yapılmasının ardından tekrar trafiğe açıldı.

Her iki olayda da can kaybının yaşanmadığı bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30