17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
2 GENCİN YAŞAMINI KAYBETTİĞİ DERE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
Tarih: 26/01/2019
Kaynak: Kent Haber
2 GENCİN YAŞAMINI KAYBETTİĞİ DERE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
Bodrum'da dün gece sele kapılan Billur öğretmen ve nişanlısı Çağlar Bençik'in hayatını kaybettiği dere havadan görüntülendi.

Bodrum'da gece saatlerinde etkili olan sağanak yağmur sonrası öğretmen Billur Atik ile 2 ay önce nişanladığı 27 yaşındaki elektrik teknisyeni Çağlar Bençik'in içerisinde bulunduğu araç, Mumcular Mahallesi Akarca mevkiinde sel sularına kapıldı. Araçtan inen Billur öğretmen köprünün korkuluklarına takılarak hayatını kaybederken, nişanlısı Çağlar Bençik'in cansız bedenine ise yaklaşık 8 saatlik bir arama sonucunda 2,5 kilometre mesafedeki bir seranın içerisinde ulaşıldı.

Milas'ta görev yapan öğretmen Billur Atik ile nişanlısı Çağlar Beçik'in hayatını kaybettiği dere ve selin bölgede oluşturduğu hasar havadan görüntülendi. Hasar tespit ve selin neden olduğu zararı gidermek için çalışmaların devam ettiği bölgede, ekiplerin çalışmaları da görüntülere yansıdı.

"Sesi duyduk ama yardım edemedik"

Sel sularının vurduğu Akarca mevkiinde yaşayan Hüseyin Taş, selde hayatını kaybeden nişanlı çiftin yardım çığlıklarını duyduklarını ancak yardıma gidemediklerini söyledi. Selde evinin büyük zarar gördüğünü ifade ede Taş, "Gece bir anda büyük bir gürültüyle sel geldi. Köprünün üzerinden taşan sular evlerimize doldu. Kümesimdeki 40 tavuk da sel sularına kapılarak boğuldu. Hiçbir şey yapamadık. Dışarıdan gelen yardım çığlıklarını duyduğumuzda el fenerleriyle dışarı çıktık. Köprünün üzerine bir araba vardı ve biri 'imdat' diye bağırıyordu. Ne biz, ne de gelen ekipler bir şey yapamadı. Çok üzgünüz" dedi.

TARIM ARAZİLERİ DE SULAR ALTINDA...

Öte yandan sel felaketinde bölgedeki tarım arazileri de sular altında kaldı.

Bodrum’da dün gece saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağış sonrası ilçenin tarım deposu olarak bilinen Karaova bölgesinde tarlalar sular altında kaldı. Bazı tarlalarda su yüksekliği 1 metreye kadar ulaştı. Tarlalarda bulunan bazı ev ve depolar da su baskınından nasibini aldı. Sağanak yağışlar sonrası Mumcular barajındaki su seviyesi de son 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bahçesindeki evi ve eşyaları sular altında kalan Ahmet Alakuş isimli vatandaş, “Bahçemde çapa makinesi ve jeneratör vardı, tarım için gerekli olan her şey vardı ve hepsi sular altında kalmış. Sular bir ağacın boyunda neredeyse ilk kez böyle bir şey gördüm” dedi.

Bodrum’da yağışların yarın (Pazar) akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30