17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
O DEREDE YİNE GÖÇÜK MEYDANA GELDİ!
Tarih: 26/01/2019
Kaynak: Kent Haber
O DEREDE YİNE GÖÇÜK MEYDANA GELDİ!
Cumhuriyet Mahallesinde bir sitenin duvarı yine dereye çöktü. Bölgede çalışma başlatıldı.

Bodrum’da sel taşkınlarından en çok etkilenen yerlerden biri olan Cumhuriyet Mahallesindeki Aliyan Deresi’nin istinat duvarları, yoğun yağışlara dayanamıyor. Geçtiğimiz günlerde çocuk parkı ile dere arasındaki istinat duvarı göçerek dereyi doldurmuş, yıkıntı belediye ekiplerince dereden kaldırılmıştı.

Bugün aynı derede yine bir başka göçük meydana geldi. Bölgedeki bir site ile dere arasındaki istinat duvarının bir kısmı göçerek dereye yıkıldı. Olayda site havuzunun kenarındaki soyunma kabininin bir kısmı da dereye göçtü. Dereyi dolduran göçükle ilgili Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekiplerinin çalışma başlattığı görüldü.

Öte yandan mahalle sakinleri ise “Bu derenin kenarındaki istinat duvarları yamalı bohçaya döndü. Bir yer yıkılıyor, daha tam yapılmadan başka bir yer yıkılıyor. Tehlike arz eden bu durum için kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor” dediler.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30