17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
RUHSATSIZ SONDAJ KUYUSU VE İSKELEYE MÜDAHALE!
Tarih: 25/01/2019
Kaynak: Kent Haber
RUHSATSIZ SONDAJ KUYUSU VE İSKELEYE MÜDAHALE!
Yalıkavak Mahallesi’nde ruhsata aykırı şekilde sondaj kuyusu ve iskele yapılmaya başlandı. İşlem, ihbar üzerine bölgeye gelen belediye ekiplerince durduruldu.

Edinilen bilgilere göre Yalıkavak Mahallesi Küdür Halk Plajında iskele ve sondaj kuyusu çalışmaları başladı. Bölgeye gelen iş makineleri sahilde düzleme çalışması yaparken, diğer yandan da denize iskele yapılmaya başlandı. İskelenin arka kısmında ise sondaj kuyusu kazılmaya başladı. Durumu fark eden vatandaşların şikayeti üzerine Bodrum Belediye ekipleri bölgeye gitti. Ekipler, yaptıkları incelemede iskele ve sondaj kuyusunun ruhsata aykırı olduğunu tespit etti. İskele ve sondaj kuyusu işlemlerinin belediye ekiplerince durdurulduğu ve şantiyenin mühürlendiği ifade edildi.

Öte yandan belirtilen bölgenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığından kiralandığı ve bazı imalatlar yapabilmek için belediyeden ruhsat alındığı, ancak iskele ve sondaj kuyusu için ruhsatlarının olmadığı dile getirildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30