17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FIRTINA GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Tarih: 25/01/2019
Kaynak: Kent Haber
FIRTINA GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Bodrum’da saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye kadar ulaşan fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Bazı iş yerlerine deniz suyu girdi. Fırtınada arızalanan bir tekne kurtarıldı.

Dün başlayan ve güneydoğu yönünden gelen fırtına Bodrum’u vurmaya başladı. Hızı zaman zaman 80 kilometreye kadar ulaşan fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kıyı kesimlerini vuran fırtına nedeniyle Ortakent, Bitez, Gümbet ve Kumbahçe sahilinde büyük dalgalar oluştu.

Denizde etkisini daha çok gösteren şiddetli lodos yüzünden deniz kenarındaki işletmeler kum torbaları ile dükkanlarına barikat kurdu. Deniz suyunun işletmelere girmesini önleyen esnaf zor anlar yaşadı. Bazı işyerleri ise deniz suyu ile doldu. Sahildeki restoran ve kafelerin masa ve sandalyeleri denize sürüklendi.

Bodrum-İstanköy (Kos) ve Bodrum-Datça feribot seferleri yapılamadı. Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulundu. İtfaiye, jandarma, polis ve zabıta ekipleri alarma geçti. Meteoroloji yetkilileri şiddetli lodosun bu gece yarısına kadar etkili olacağını belirtti.

Fırtına nedeniyle bir yelkenli tekne Karaada açıklarından batma tehlikesi geçirdi. Yardım isteyen gemi kaptanını imdadına Kıyem – 2 yetişti. Sahil güvenlik nezaretinde tekne İçmeler tersanesine çekildiği öğrenildi.

Öte yandan bazı vatandaşlar fırtınanın oluşturduğu dalgalarla özçekim yaptı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30