17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'DE BELİRSİZLİK KARGAŞASI SÜRÜYOR
Tarih: 24/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP'DE BELİRSİZLİK KARGAŞASI SÜRÜYOR
CHP'de son günlerde aday tespitindeki gelişmeler ile ilgili hareketlilik sürüyor. CHP - İYİ Parti ittifakının Bodrum ortak adayının Mehmet Tosun olacağı haberleri üzerine CHP’de ardı ardına toplantılar düzenleniyor.

Geçen Cumartesi gününden itibaren Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen, bazı bölge milletvekilleri, il başkanı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bazı belediye başkan aday adaylarının ve bir kısım partililerin de katıldığı toplantılarda, CHP’nin mevcut aday adaylarından biri ile seçime gidilmesi görüşü sık sık dile getirildi.

Bugün ise bazı yerel yayın organlarında, CHP Bodrum’da Mehmet Tosun’un aday olması durumunda, ilçe, belediye meclisi, mahalle temsilcilikleri ve meclis aday adaylığı görev ve başvurularından istifa edecekleri tehdidini içeren bir imza kampanyası başlatıldığı yönünde haberler yayınlandı. Kent Haber’in konu ile ilgili detayları öğrenmek üzere telefonla ulaştığı Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ise Bodrum İlçe Başkanlığının bu tarz bir çalışması ve haberlerde bahsi geçen metnin detaylarından da bilgi sahibi olmadığını belirterek, kendisinin ilçe yönetiminin görüşü olarak konuyu kişiselleştirmeden, mevcut 8 aday adayından 1’i ile seçime gidilmesi tercihini içeren bir mektubu genel merkeze yolladığını, ilçe yönetiminin görevinden istifa etmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Öte yandan Kent Haber’i arayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bazı belediye meclis üyesi aday adayları da, yayınlanan haberlerdeki imza kampanyasından haberleri olmadığını ve böyle bir yaklaşıma da sıcak bakmadıklarını dile getirdiler.

Bodrum'da yaklaşık 7000 üyesi bulunan CHP'de düzenlenen imza kampanyasında şu ana kadar kaç üyenin desteğinin alındığı ve dilekçelerin genel merkeze ne zaman yollanacağı ise öğrenilemedi.

CHP’nin aday tespiti ile ilgili belirsizliğin, İYİ Parti-CHP mutabakat metninin imzalanmasıyla bugün yarın sona ermesi bekleniyor.

Öte yandan siyasi kulislerde, ittifak görüşmeleri ile ilgili bilgilerin kamuoyuna sızmasından beri basına beyanat vermeyerek sessiz kalan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un, Bodrum'a tekrar aday gösterilmemesi durumunda CHP'den istifa ederek, Demokrat Parti'den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmayı planladığı, Kocadon'un bu hamlesi durumunda, CHP Bodrum'da Kocadona yakınlığı ile bilinen bazı isimlerin de partiden istifa edeceği konuşuluyor. Başkan Kocadon'a yakınlığı ile bilinen, CHP Başkan Aday Adaylarından Taner Uslu'nun, 1946 seçimlerinde Demokrat Parti'nin sloganı olan "Yeter Söz Milletin" sloganını kullanarak yaptığı sosyal medya paylaşımı da bu tezlere destek verdi.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ahmet
25/01/2019
Sen neymişsin be başkan
CHP ne çektiyse bunlardan çekti zaten. Vizyon yok , misyon yok , Rant olsun , para gelsin yeter. Rahatsızlıklarının sebebi kesilecek olan musluktan. Sen ne büyüksün Tosun. Bundan sonra neresi olursa olsun OYLARSANA. Bir daha aynı hatayı asla yapmayız ve senden şaşmayız.
Murtaza
24/01/2019
Uslu çocuklar.
Sn. Taner Uslu sorum size. Madem belediyecisiniz. Bir belediye hiçbir yatırım yapmadan nasıl bu kadar borçlanır. 10 Sene de bir tane eseriniz yok. Hadi bunun hesabını verin halka.. Personelin maaşını ödemiyorsunuz. Bodrumun muğla kadar geliri var. Bu paraları nerede çarçur ediyorsunuz. Önce bunun hesabını ver sonra aday ol. Hadi canım hadi. Bu dönem kapandı. git köyünde çift sür artık. Yeter hepinizin siyasi hayatı bitti.
ޞevket
24/01/2019
polyannacılar
Diyemiyolar ki ya biz beş para etmez bir belediyecilik yaptık başarısız olduk.Bodrum belediyesini yüzümüze gözümüze bulaştırdık. Halkımız bize tepkili seçim olsa Mehmet Tosun kazanırdı zaten. Kendi seçmenimiz bile bize oy vermeyecekti. Biz Ranta daldık hizmeti unuttuk deselerdi keşke.. Ne diye bağırınıp duruyorsunuz halk sizi zaten cezalandıracaktı. Genel merkez erken uyanıp bizleri komple tasfiye etti desenize. istifa etsenize bu başarısızlığınızdan dolayı.Bu halk size oy vermeyecek. Gezmiyormusunuz seçmeni bunu farketmediniz mi ?
Dinçer
24/01/2019
başgan
Sn. Karahan o kadar atıp savurdun.ޞimdi yan çiziyorsun. Hadi buyur istifa et tepkini göster..
Sema
24/01/2019
Çöpçü
Düşün Chp'nin yakasından. Çok kesinse adaylığınız kazanmanız bağımsız aday olun sizde o zaman görelim.
bitezli
24/01/2019
büyüksün
adının geçmesi bile bu kadar ses getirdi,yarın kendisi gelince ne olacak? ne kadar büyükmüşsün tosun başkan
uğur
24/01/2019
chp
Çalışmadan ,üretmeden Atatürkçü olunmaz, hiç biriniz CHP den büyük değilsiniz
h.ibrahim keser
24/01/2019
gerçekte kimsiniz
Koltuk bulamayınca istifalar mı gelecek? Nerde kaldı büyük CHP lilik...
UTKU
24/01/2019
hizmet tosunla gelir
Beylerrrrr,Bodrum Halkı artık hizmet istiyor ve bunun Tosun la gerçekleşeceğine inanmış,siz hala neyin derdindesiniz?
ayşe
24/01/2019
parti farketmez
chp örgütü 20 yıldır bu kadar çalışmadı,ağustos böceği gibi yattılar,şimdi karıncanın zaferine karşılar,son beş yılda chpliler ve belediye yetkilileri ortada yokken,tosun halkla içiçeydi,hangi partiden olursa olsun oyumuz tosuna...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30