17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'DE TRAFİK YOĞUNLAŞTI...
Tarih: 21/01/2019
Kaynak: Kent Haber
CHP'DE TRAFİK YOĞUNLAŞTI...
CHP Bodrum İlçe Örgütü, Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Süleyman Girgin’in de katılımıyla bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylarından Recai Seymen, Ahmet Aras, Ali Öztürk ve Mustafa Kemal Güneri ile partililer katıldı.

Toplantıda konuşan Süleyman Girgin’in genel merkeze Muğla’nın ittifak dışında kalması gerektiğini ifade ettiklerini dile getirerek şöyle dedi:

“Bizler milletvekilleri olarak bulunduğumuz illerde ve ilçelerde nabzı alıyoruz ve genel merkeze en üst düzeyde, en net şekilde iletiyoruz. İttifak konusunda bizim şu ana kadar Muğla ile ilgili edindiğimiz izlenim var. Biz bölge milletvekilleri, il başkanımız ve büyükşehir belediye başkanımızla, genel merkez düzeyinde yaptığımız girişimlerde Muğla’nın ittifak dışında kalmasını talep ettik. Bu konuda karar merci genel merkez ve genel başkan. Bizim görevimiz örgütlerin nabzını Ankara’ya iletmek. Nihai karar orada çıkacak. Fakat örgütlerin hassasiyetini aldığımızda bizim Muğla olarak ittifaka ihtiyaç olmadığı yönünde bir kanaat hakim. Biz de bölge milletvekilleri olarak bunu en üst düzeyde ilettik. Hatta yapılan görüşmelerde kendi belediyelerimizin olduğu yerlerde ittifakla ilgili görüşmelerin olmayacağı şeklinde en üst düzeyde bilgi de aldık. Bu bilgiyi de rahatlıkla örgütlerimizle paylaştık. Ama daha sonraki süreçte farklı farklı gelişmeler olmaya başladı. Bu da bizim tabanımızda hassasiyet oluşturmaya başladı. Bizim amacımız Türkiye çapında AKP’yi geriletmek. Bunu yapmak için de ittifakın oluşması da bir gerçek. Ama bunu yaparken de kendi örgütlerimizin hassasiyetini en üst düzeyde dikkate alınması gerçeğini de kenara itemeyiz. Takdir genel başkanımızındır” dedi.

Girgin, belediye başkanı adayının belirleme yöntemi ile ilgili sorulan soruya da “Ben her zaman önseçim ve temayülden yanayım. Bu konuda örgütün alacağı karara da saygılıyım. Örgüt disiplini içerinde hareket edeceğiz. Kişisel tercihim buna Bodrum örgütünün karar vermesidir” yanıtını verdi.

CHP Milas’ta meclis üyelikleri için eğilim yoklamasının yapıldığının hatırlatıldığı Suat Özcan ise “Milas meclis üyelikleri için eğilim yoklaması talep etti. Bu seçimi de kendi gerçekleştirdi. Genel merkezden herhangi bir gözlemci de gelmedi. Milas genel merkezden ‘yapabilirsiniz’ kararını alınca eğilim yoklamasını yaptı” dedi.

Örgütün istek ve taleplerini genel merkeze iletmeye çalıştıklarını da ifade eden Özcan, “Bodrum’un kendi adayıyla seçime girmesi talebini ilettik. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Yani birbirimize bir şeyleri kanıtlayacak durumda değiliz. Yazdığımız yazıları getiririz. Bunda çekincemiz yok. Madem yerel, yerel olarak da dinamikleri çalıştırmak lazım. Biz kendi adımıza görüşlerimizi sunabiliyoruz. Çünkü bunun sorumluları, görevlileri genel merkezimizin belirlediği genel başkan yardımcıları ve genel başkanımız. Biz sadece sizlerin temsilciliğini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bodrum’da meclis üyelerinin belirlenmesi sürecinde ilçe yönetiminin genel merkeze temayül yoklaması yapılması talebi olup olmadığını sorulan İlçe Başkanı Halil Karahan, “Milas’ta temayül yoklaması yapıldı, çünkü belediye başkan adayı 1 ay önce belirlendi. Bir aydır sahada. Bu süreç şöyle işler; Bodrum Belediye Başkan Adayımız belli olacak, devamında meclis üyeleri belirlenecek. Ortada Belediye Başkanı Adayı yokken meclisini belli eden bir yer var mıdır? Biz meclis üyelerini belirlerken örgütümüzle birlikte yapacağız. Hiçbir mahallenin temsilcilerinin dışarıda kalmamaları lazım. Milas, bütüncül sandık koydu. Bodrum’da da o sistem uygundur, doğaldır” dedi.

Ardından söz alan Suat Özcan ise “Bu kararı almak o kadar basit değil. Kimi kontenjan bekliyor. Kimi bir yerlere girmek istiyor. Tüm bunları düşündüğümüzde eğilim yoklamasının da kendine göre handikapları var. Süreç devam ediyor. Adayımız belirlensin, ondan sonra talep edilir. Yapılır. Yani bir haftalık bir çalışmayı gerektirir bu” şeklinde konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mahmut
22/01/2019
SAYIN VEKiL BU KADAR
iYi NABIZ TUTUYORDUNUZ DA NEDEN OSMAN GÜRÜNÜ BiR KEZ DAHA ADAY GÖSTERDiNiZ...
murat güleryüz
22/01/2019
TOSUN BAޞKAN
Ezbere oy vermeyin hizmete oy verin koyun olmayın... oylar başkan Tosun'a
yalıgavaklı
21/01/2019
oldu da bitti maşallah
gaz alma operasyonu tamamlanmış olup,yeni bir polemiğe kadar tansiyonlar normal seviyeye ulaşmıştır,seçimin galibi bir kez daha belli oldu,büyüksün TOSUN
ali
21/01/2019
baş
Partinin kripto başkanı (Kılıçdaroğlu) ve yönetimi ne ki Bodrum yönetimi birşey olsun adeta izmir Bodrum Milas Marmaris te hatta Muğla da seçim kaybetmek için inanılmaz gayret gösteriyorlar. Bravo !!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30