17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İYİ PARTİ’DEN SİYASİ NEZAKET VE SAYGI ÇAĞRISI
Tarih: 21/01/2019
Kaynak: Kent Haber
İYİ PARTİ’DEN SİYASİ NEZAKET VE SAYGI ÇAĞRISI
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Seçimler Değerlendirme toplantısında dile getirilen bazı söylemler hakkında açıklama yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber; “Partimize oy veren vatandaşlarımız, partimizin Genel Sekreteri Sayın Cihan Paçacı ve Bodrum Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Tosun hakkında kullanılan bazı ifadelere karşı duruşumuzu dile getirmek adına, bu basın toplantısını yapma mecburiyeti doğmuştur” dedi.

İYİ Parti Bodrum İlçe Binasında İlçe Başkanı Nevzat Kanber tarafından düzenlenen basın açıklamasına, İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Onur Şahbaz, Belediye Meclis Üyesi Adayları Atilla Serttaş, Erkan Özşeker, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partililer katıldı.

İYİ Parti ile CHP Genel Merkezleri arasında varılan uzlaşma gereğince, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerinde 2 parti arasında oldukça kapsamlı bir ittifak çalışması olduğunun altını çizen İlçe Başkan Nevzat Kanber şunları söyledi;

“Muğla da bu kapsamda ittifak yapılacak iller arasındadır. An itibariyle, ilçeler bazındaki çalışmaların da olumlu sonlandırılması durumunda, 2 parti ilimizde birbirini destekleyerek seçime girecektir. Değerli arkadaşlar, siyaset vatandaşa hizmet için yapılır. Bizler siyasete bir kavga alanı olarak bakmıyoruz. Vatandaşlarımızın, hangi partiden, hangi dinden, etnik kökenden, ideolojik görüşten geldiğine bakmadan, yaşamını kolaylaştıracak, daha kaliteli bir yaşam süreceği hizmetleri üretebileceğimiz bir uğraş olarak görüyoruz. Bu mücadeleyi yaparken, farklı siyasi partiler ve adaylarla yarışmak demokrasinin bir gereğidir. Ancak siyasette nezaketin ve saygının bir kenara bırakılmasını yadırgıyor ve şiddetle kınıyoruz. Önceki gün yaşananlar da maalesef, hele hele Türkiye genelinde birbirlerine güç vermek için yola çıkmış 2 partiden birinin üyelerine hiç yakışmadı. Görüntüleri üzüntüyle izledik. Sadece kendi adımıza değil, CHP'nin bu düşüncede olmayan üye ve seçmenleri açısından da üzüldük. Bir partide İlçe Başkanlığı yapmış bir kişinin, hangi partiden olursa olsun, seçmenleri küçümsemek-aşağılamak gayesiyle söylediği ifadeleri kabul etmek mümkün değildir.”

İLÇE BAŞKANI KANBER; “ÇÖPÇÜ İFADESİNE TAKILMIŞ DEĞİLİZ”

CHP İlçe Başkanlığı basın toplantısında kullanılan “Çöpçü” ifadesine takılı kalmadıklarını ifade eden Başkan Kanber; “Kaldı ki biz orada kullanılan "Çöpçü" ifadesine de takılmış değiliz. Bu gerçekten zor mesleği icra eden; saygı duyduğumuz, şehirlerimizin gizli kahramanı emekçilerin yaptığı bir meslek. Siyaseti vatandaşa hizmetkarlık aracı olarak gören bizler, bu ifadeden sadece gurur duyarız. Ancak ifadenin, bir partiye oy vermiş ya da o parti için çaba gösteren insanları aşağılamak, küçümsemek maksadıyla kullanıldığının açık olması kabul edilemez. Burada üzücü olan bir diğer durum ise, bu ifadelere bazı partililerin yoğun alkışlarla destek vermesi ve orada bulunan İl ve İlçe Başkanları ile Bodrum Belediye Başkan adaylarından hiç birinin bu yakışıksız duruma müdahale etmemesidir. Bodrum'u yönetme iddiasında olan bu arkadaşlarımızın, bu tavırlarını da vatandaşlarımızın dikkatine sunuyorum. İsimlerini öğrenememekle birlikte, bu konuyla ilgili basına kapalı bölümde uyarı ve eleştiri yapan birkaç CHP'li arkadaşa da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın, İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı hakkında söylediği sözlere de değinen Başkan Kanber; “Değerli basın mensupları; Toplantıda yaşanan 2. saygısızlık ise, Genel Sekreterimiz Sayın Cihan Paçacı'nın şahsına yönelik yapılmıştır. İlçe Başkanı Halil Karahan'ın, konuşmasının bir bölümünde Sayın Paçacıya yönelik "Patavatsız" ve "Haddini Aşan" şeklindeki ifadelerini, buradan kendisine iade ediyorum. Siyasette nezaket kadar, haddini bilmek ve saygılı olmak önemli erdemlerdendir” diyerek, İlçe Başkanı Halil Karahan’ın bir an önce özür dilemesini beklediklerini belirtti.

“ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALAR İLE TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR”

Başkan Kanber açıklamasına; “Toplantıda gündeme getirilen son konu ise gerçekten üzüntü ve acıyarak izlediğimiz bir başlık oldu. Siyasette yaptıklarıyla, eserleriyle öne çıkıp kabul göremeyenlerin, dedikodu ve iftiralarla toplumun kafasını karıştırmaya, bundan nemalanmaya çalıştıklarını görmek bize üzüntü verdi. CHP'nin 8 Belediye Başkan Aday Adayından birinin, 2009 yılında yaşanmış üzücü adli bir olayı, adayımız Sayın Mehmet Tosun'a bağlamaya çalışması en hafif tabiriyle iftiracılıktır. Alkollü 4 gencin karıştığı üzücü bir kavga, olayın ayrıntıları daha o yıllarda basında yer almış, sayın başkanımız da bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapmış, olayın tarafları yasal merciler önüne çıkmış ve hiçbir siyasal tarafı olmadığı açıkken, bugün bunu siyaseten bir şeyler elde etmek gayesiyle gündeme getirmek, topluma bu olay üzerinden kaygılandırıcı mesajlar vermeye çalışmak, gerçekten anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir siyasetçi duruşu değildir. Halkımız artık bu tür yalan ve iftiralara gereken cevabı verecektir” dedi.

“BODRUM HALKI MEHMET TOSUN’U BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYOR”

2019 yılı martında yapılacak yerel seçimlerin Bodrum için çok önemli ve köprüden önceki son çıkış olduğunu iddia eden Kanber, yapılan tüm anketlerde ve sokakta, vatandaşların Mehmet Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini gördüklerinin altını çizerek şunları söyledi;

“Değerli basın mensupları, önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu yerel seçimler, Bodrum için son şans, köprüden önceki son çıkıştır. Bodrum'un sorunları artık ötelenemez, zamana yayılamaz. Bu seçimde Bodrum'un sorunlarını çözecek, Bodrum Belediyesi’ni vatandaşıyla buluşturacak, güler yüzlü, çalışkan hem de çok çalışkan, işinin ehli, dürüst bir başkan seçmeye ihtiyacımız var. Biz Sayın Mehmet Tosun'u bu niteliklere fazlasıyla sahip bir siyasetçi olarak halkımızın önüne çıkarttık ve müthiş bir teveccühle karşılaştık. Yapılan bütün anketlerde de, sokakta da vatandaşımızın Sayın Tosun'u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediğini görüyoruz. İttifak ortaklığına yürüdüğümüz sevgili CHP'li dostlarımıza da bu tür şık olmayan yol ve yöntemlerle değil de, yıllardır yönettikleri Bodrum'un sorunlarını nasıl çözeceklerine dair projeleriyle gündeme gelmelerini öneriyoruz. Değerli Basın mensupları, Sayın Mehmet Tosun halen İYİ Parti'nin Bodrum Belediye Başkan adayıdır. Kendisinin CHP toplantısında iddia edildiği gibi hiçbir şekilde CHP'nin adayı olmak üzere kişisel bir girişimi bulunmamıştır. İttifak görüşmeleri sırasında bu teklif, yani Sayın Mehmet Tosun'un CHP'den aday olması ve 2 parti meclis listesinin de tek liste olarak yapılması önerisi, görüşmeleri yürüten CHP heyeti tarafından gelmiştir. Bunun da Bodrum kamuoyu tarafından bilinmesini rica ederiz. Önümüzdeki sürecin Bodrum'a hayırlı olmasını diliyor, Bodrumlu hemşerilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.”

İlçe Başkanı Nevzat Kanber, gazetecilerin sorduğu bir soru üzerine ittifak görüşmeleri ile ilgili de “Genel merkezler, genel başkanlar seviyesinde ilçe bazında görüşmeler devam ediyor. Biz çıkacak her karara saygılıyız. Ama biz İYİ Parti olarak adayımızı çıkarttık, adayımız Mehmet Tosun. Biz seçime hazırız. İttifak olsun olmasın, seçime hazırız. Sandık görevlilerimiz bile hazır” dedi.

Yine gazetecilerin sorduğu bir soru üzerine söz alan İYİ Parti Onursal İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz da, “İttifak kazan kazan şeklinde yapılmaz mı? Muğla’da sadece İYİ Partili Fethiye Belediyesi var. Ben Fethiye’yi alayım, bütün Muğla’da seni destekleyeyim diye bir ittifak olabilir mi? Bodrum görüşmelerde genel merkezimiz tarafında kırmızı çizgimiz olarak belirtilmiş bir konu. İttifak anlaşması olmuş olabilir ama 21 ilin tamamıyla ilgili, bunun içinde ilçeler yok. Muğla ittifak kapsamına alındı ama kırmızı çizgilerle beraber alındı. Genel Başkanımız Muğla’da Bodrum benim kırmızı çizgim dedi. Mehmet Tosun zaten ittifak görüşmeleri yapılırken adaylığını da açıkladı” ifadelerini kullandı.

Yeniden söz alan İlçe Başkanı Kanber, Mehmet Tosun’un CHP’den aday gösterileceği haberleri ile ilgili sorulan soruya da “CHP genel merkezince bu teklif edildi. Şu anda görüşmeler devam ediyor. Kesinleşen bir şey yok. Bekliyoruz” şeklinde cevap verdi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
çalışan
22/01/2019
Her yerimiz şaşaa
Nevzat Başkan 250 bine uçak kiralayacağına çalışanın maaşını ödeseydin iyiydi. Belediye personelinin maçta işi ne .. Bodrum nere Malatya nire.. Aldık gine yarım maaşları.
muhammed
21/01/2019
sana taş atana gül at
yilikle kötülük bir olmaz. Sen (kötülüğü) en güzel şekilde önle. O zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki candan bir dost olur.iyi parti bodrum bugün tam da bunu yapmıştır
mert
21/01/2019
işte budur
özlediğimiz siyasi uslup budur,dostluk, rekabet ve dik duruş böyle olmalı,işte budur ,tebrikler iyi parti bodrum yönetimi
burak gül
21/01/2019
hepimiz çöpçüyüz
çöpçü olmanın erdemini bize öğrettiğiniz için teşekkürler iyi parti bodrum .Ne mutlu Tosun Başkana böyle bir ilçe yönetimi var arkasında,feda olsun beş oyumuz sana.
nihal
21/01/2019
işte budur
genel siyasette akp, yerel siyasette chp sinirleri germişken,halkı bıktırmışken,nerde çıktı bu iyi parti,nerden çıktı iyi parti bodrum yönetimi...teşekkürler hepinize,istediğimiz ve beklediğimiz siyasi söylemler nezaket çerçevesinde olandır.Oyumuz size.oyumuz tosun başkana

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30