17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İSTİNAT DUVARI YİNE DEREYE YIKILDI!
Tarih: 16/01/2019
Kaynak: Kent Haber
İSTİNAT DUVARI YİNE DEREYE YIKILDI!
Bodrum’un Cumhuriyet Mahallesinde geçtiğimiz ay yaşanan aşırı yağışta bir bölümü yıkılıp Oasis AVM ve çevresindeki çok sayıda ev ve işyerinin su altında kalmasına neden olan derenin istinat duvarının bir kısmında yine çökme meydana geldi. Dereyi tamamen kapatan yıkıntıya bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor.

Cumhuriyet Mahallesinde dere ile çocuk parkı arasındaki istinat duvarı, önceki günkü yağışlara dayanamayarak çöktü. İstinat duvarı ile birlikte çocuk parkı içindeki bank, parke taşları ve tel örgüler de dereye yıkıldı. Belediye ekipleri çökme yaşanan bölgeyi şeritlerle kapattı.

Dereyi tamamen dolduran yıkıntının ise bir an önce bölgeden kaldırılması gerekiyor. Şiddetli yağışlarda en çok su taşkınının yaşandığı derede bulunan yıkıntı, yaşanabilecek şiddetli yağışta tehlike arz ediyor.

Öte yandan Cumhuriyet Mahallesi üzerindeki derede temizlik yapılabilmesi için yıkılan köprü ve menfezlerdeki çalışmalar ise halen devam ediyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
aytaç durusu
17/01/2019
Çalışma falan yok.
Merhaba yaklaşık bir ay önceki sel de dere yatağı açıldığı gibi duruyor. uzun zamandır bir çalışma yok. Her gün sabah akşam önünden geçiyorum. Bodrum belediyesinin her işi gibi rezilliklerinden birisi bu da.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30