17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SARUHAN'DAN SERT AÇIKLAMA...
Tarih: 11/01/2019
Kaynak: Kent Haber
SARUHAN'DAN SERT AÇIKLAMA...
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan aday adayı Mustafa Saruhan, Ankara’dan ‘sözde’ kulis bilgileriyle Bodrum siyasetini yönlendirmeye çalışanlar olduğunu belirterek “Partimizi ve Bodrum seçmenini manipüle etmeye çalışan bu tür haberleri hoş karşılamak mümkün değildir” dedi.

Saruhan, Gazeteci Emin Varol'un Arena Bodrum Haber'deki köşesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Kocadon'u atamaya karar verdiği yönündeki yazısına sert tepki gösterdi. Varol'u eleştiren Saruhan, CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayının henüz belirlenmediğini ve partinin hiçbir kademesinden bu yönde bir açıklama yapılmadığını söyledi. Saruhan, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayları, Parti Meclisi’nde görüşüldükten sonra kamuoyuna açıklanmaktadır. Henüz Parti Meclisi toplanmadığından, Bodrum ile ilgili bir karar da söz konusu değildir” diye konuştu.

Saruhan, “CHP’nin Bodrum adayı ile ilgili nihai karar, Ocak ayı içerisinde kamuoyuna açıklanacaktır. Bu süre zarfında, hiç kimsenin parti üst yönetimi adına yorum ve dayatma yapmaya hakkı yoktur. Bizlerin, daima Bodrum için, ve partimizin yarınları için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

"Ankara'dan Bodrum'a Siyaset Mühendisliği" başlıklı bir basın açıklaması yayınlayan Mustafa Saruhan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Cumhuriyet Halk Partisi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da adayını, uzun ve titiz bir değerlendirme sürecinin nihayetinde belirleyerek kamuoyuna açıklayacağını duyurmuştu. Bu süre zarfında gerek örgütümüzün, gerekse Bodrum halkımızın bize gösterdiği teveccüh ve destek, partimizin yönetim kadrolarında da yansımasını bulmuştur. İçinde bulunduğumuz ocak ayının ilerleyen günlerinde, her şey açığa kavuşacaktır. Genel Merkezimizin, Bodrum için nihai kararını vereceği bu tarihe kadar bizler “aday adayı” olarak üzerimize düşen görevi hakkıyla yerine getirmekten geri kalmayacağımızı defalarca dile getirdik. “Daha Mutlu, Daha Umutlu Bir Bodrum” diyerek çıktığımız bu yolda mücadelemiz ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam etmektedir. Benim ve ekibimin tek bir amacı vardır. Bizler, daha huzurlu, daha mutlu bir Bodrum için yola çıktık. Bodrum’un hak ettiği hizmeti alabileceği, insanıyla barışık, samimi, çoğulcu katılımın hakim olduğu, halkını dinleyen, onlarla iç içe yaşayan bir belediyecilik anlayışıyla göreve talip olduk. Bu görevin bize verileceğine, parti büyüklerimizin Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda tercihini adalet ile kullanacağına yürekten inanıyoruz. Partimizin, en akılcı ve doğru kararlar vereceğine inanarak, arkadaşlarımla birlikte Bodrum için, CHP için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
taner kayar
17/01/2019
oy
bir chp li olarak oyum saruhana
birol oymaklı
16/01/2019
oyum kime?
bir chp li olarak oyum kesinlikle Mehmet Tosun'a.nedenini siz düşünün gari.
Can Bartu
15/01/2019
Sadakat
Her yere ‘seninleyiz’ başkan yazdılar. Yalan, değiliz. Tanınmayacak halde Bodrum. Canına okudun. Muğla ne oldu? Adaydın. Ee bu gazeteci abimiz yalan haber yapıyor. Alıştık ama yakışır mı? Yakışmaz. Kimseye yakışmaz. Sadakat... Kim gelirse gelsin, insana, gelecek nesillere. Kendine..
Ali
14/01/2019
Pes
Manipülatif haberlere pes. Memlekette değişim ihtiyacı varken büyükşehir aday adayı olan bir ismi zikretmek ise tamamen statükocu bir yaklaşım. Bodrum'un değişime ihtiyacı var...
BODRUMLU
14/01/2019
ÇARE
TEK ÇARE .GEÇMISI TEMIZ HERSEYI SEFFAF HALKIN ICINDEN OLAN HALKIN SEVDIGI VE GUVENDIGI ..TANER USLU DUR....BUDA BURDA DURSUN....SAIRIN DEDIGI GIBI GUZEL GUNLER GORECEGIZ GUNEޞLI GUNLER
Devrim
12/01/2019
1Bir1 Bodrum
Tek çare Mehmet Tosun'un ittifak adayı olarak çıkmasında.. Bu saatten sonra ivme yitirmiş, hantal bir Chp'nin Bodrum'a verebileceği çok bir şey yok. Verebilselerdi 10 senedir verirlerdi..
YALIKAVAKLI
12/01/2019
adaymış
Mustafa Saruhan cesaretinden dolayı tebrik ediyorum Biz Yalıkavaklılar olarak asla oy vermeyi düşünmüyoruz. insanlar kendini tartmadan heryere aday oluyorlar buda Bodrum hastalığı diyebiliriz.
Bodrum hakimi
12/01/2019
Bodrum için Saruhan
Kocadon'un Muğla'yı yönetebileceğine inanmadınız, görev vermediniz. ޞimdi dünya markası Bodrum'u yönetebileceğine mi inanıyorsunuz? Görev, Saruhan gibi Bodrum'u yönetebileceğine inananlara verilmeli.
Tahir er
12/01/2019
vay gocadon başkan vay
işçinin emekçinin maaşını vermezsin 10 yıldır başkansın yıllardır geç maaş verirsin madur sahada çalışan gıda aş personeli ama yalakalar değil tabi onlar alır şimdi başkan adayıyım diyorsun sana oy moy yok
Bodrumlu
12/01/2019
SARUHAN
Bodrum'u yönetebileceğine kendisi bile inanmayan, Bodrumu yönetmek istemeyen birini zorla mı aday yapacaksınız? Başkanlık SARUHAN'ın hakkıdır.
Aslı Hoca
11/01/2019
Chp
Chp, Saruhan’ı aday göstermez ise yeminlen bir daha CHP’ye oy yok bizim evden!
Selma
11/01/2019
bodrum
Ya yazık ya.Sekiz aday adayı çıktı kala kala 1-2 kişi kaldı.Bunlar nasıl Bodrum'u taşıyacaklar. Bundan sonra bende önce aday adayı olup meclisi garanti etmeye çalışıcam Chp'de.. Kocadon'a ne demeli.. Bende geri vites yok dedi.ޞimdi resmen tornistan yaptı Bodrum'a. Geri vites yoksa Tornistan var tabii.
Quasimodo
11/01/2019
Adayım Saruhan başkan
Valla başkan ben bu kadar aday adayının içinde öne çıkmış birini göremedim. Bence sen direk M.Tosunun karşına bağımsız aday çık. Güvenme Chp'ye.. Sen kazanırsın.
Hatice
11/01/2019
siyasiii
Başkan güzel yer kiraladın ,para harcadın bi umut ama siyaset o kadar nankör ki o kadar acımasız ki gerçekten emeklerinize acıyorum. Bence yapacağınız tek şey var. Kiraladığınız ofisi Mehmet Tosun'a seçim sonuna kadar hibe edin. Chp değmez bu kadar emeğe..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30