17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
5N1G’YE, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNE ÖZEL KONUK
Tarih: 11/01/2019
Kaynak: Kent Haber
5N1G’YE, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNE ÖZEL KONUK
Kent Tv ekranlarında her perşembe canlı olarak ekrana gelen, JCI Türkiye 2019 Başkan Yardımcısı Ali Mutlu Köse ve JCI Bodrum 2019 Şube Başkanı Aslı Mercan’ın hazırlayıp sunduğu 5N1G programının bu haftaki konuğu, Kent Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Dr. Oğuz Poyraz oldu.

Programın açılışında tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Ali Mutlu Köse “Bu önemli günde çok önemli bir ismi konuk ediyoruz. Bugün aynı zamanda doğumgünü olan Dr. Oğuz Poyraz’ın doğumgünü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve hoşgeldiniz diyoruz” dedi.

Gazeteci ve iş insanı kişiliğiyle tanınan Poyraz, 5N1G'de çokça bilinen kariyeri dışında kendisiyle ilgili çok özel paylaşımlarda da bulundu. Çocukluğundan beri sosyal bilimlere daha yatkın olmasına rağmen Tıp Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladığını ifade eden Poyraz, 1996 yılında hekimliği bırakarak medya sektörüne geçtiğini ve kendileri için bir yaşam tarzı haline gelen bu mesleği yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Program boyunca Köse ve Mercan'ın medya sektöründen politikaya, Bodrum'un sorunlarından basın özgürlüğüne kadar sordukları soruları yanıtlayan Poyraz, Kent Medya Grubu olarak 18 yıldır Bodrum'da yayıncılık alanında birçok ilki gerçekleştirdiklerini belirtti. Medya sektörünün geleceğinin internet tabanlı platformlarda olduğuna inandığını dile getiren Poyraz, Kent Medya Grubu olarak geleceğe yönelik planlamalarının bu çerçevede olduğunu ifade etti.

Medya sektörünün son yıllarda giderek kan kaybettiğini, yayın kuruluşlarının ekonomik sıkıntılar yanında basın özgürlüğü konusunda da sıkıntılar yaşadığını belirten Oğuz Poyraz, ekonomik özgürlüğün editoryal özgürlük için temel faktörlerden biri olduğunu söyledi. Yaklaşık 1,5 saat süren programın sonunda, özellikle Bodrumlu izleyici-okuyuculara Kent Medya Grubu'na gösterdikleri ilgi için minnettar olduklarını belirterek teşekkür etti. Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüyle ilgili olarak da Türkiye'nin bir an önce basın özgürlüğü konusundaki sıkıntıların sona ermesini ve Türkiye'nin kutuplaşmanın biterek normalleşmesi temennisinde bulundu.

5N1G'nin eski bölümlerini, Bodrumkentmedya Youtube kanalımızdan ve https://www.facebook.com/bodrumkenttv/ Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30