17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYEDEN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Tarih: 11/01/2019
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYEDEN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bodrum Belediyesi tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un Antalya'daki Bodrumspor kampına yaptığı günübirlik yaptığı ziyaret nedeniyle katılmadığı etkinlik, Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Etkinliğe Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cem Kaytan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli ile Bodrum’daki yerel - ulusal medya mensupları katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, “Bu organizasyonu bir gelenek haline getirdik artık. Gazetecilik çok zor bir iş. Çok zor şartlarda çalışılıyor. Özellikle mesleğe başladığım 1995 yılından bu yana her sene daha kötüye giden ama yerelde bizim en azından umut taşıdığımız, ulusal ve merkezi medyaya göre daha güçlü olduğumuza inandığım bir yerdeyiz. Bodrum tabi başka bir dünya. Hepimizin hayat görüşü farklı ama bir araya geldiğimizde konuşup birçok sorunu çözebiliyoruz. Bodrum’un menfaatlerine çalışıyoruz, önceliğimiz hep Bodrum. Gazetecilerin en sevdiği gündür 10 Ocak. Çünkü 10 Ocak çalışan gazetecilerin onurlandırıldığı en azından seslerini duyurabildiği haklarını anlatabildiği günlerdir. Bizi kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Taner Uslu, gazetecilik mesleğine emek vermiş ve şu anda hayatta olmayan gazetecileri de anmak istediğini belirterek şunları söyledi:

“Bizi yalnız bırakmayıp 10 Ocak’ta buraya geldiğiniz için Belediye Başkanım Mehmet Kocadon adına hepinize hoş geldiniz diyor, onun adına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Benim söylemek istediğim yaşadığımız ortamda yaşadığımız ülkemizde umarım düşüncelerinizi özgürce yazabildiğiniz günler hep sizi bekler. Çünkü düşünceleri yüzünden acı çekmesin hiç kimse. Çünkü herkes düşüncelerini, haberlerini özgürce yapabildiği zaman mutlu olur. Biz basının özgürlüğüne inanıyoruz, özgürce yazabilmenizi istiyoruz. Çünkü biz insanların özgürce düşünebildiği bir dünyada yaşamalarını istiyoruz. Bu arada burada bu görevi sürdüren tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Umarım hep çalıştığınız günler olur çalıştığınız günlerde sizleri görürüz. Hepinizin günü kutlu olsun” dedi.

Bodrumlu gazeteci Zeki Özkeskin de yemeğe katılan gazeteciler adına yaptığı konuşmada “Basın özgürlüğünün içinde bulunduğu durumu malum hepimiz biliyoruz. Hepimize daha güzel günlerde haber yazmamızı diliyorum. Özgürlükleri, fikirleri baskı altında olmadan, özgürce mesleğini sürdürmesini istiyorum. Şu an aramızda olmayan rahmetli olmuş bütün arkadaşlarımızı da rahmetle anıyorum" dedi.

Yemeğe katılmaktan dolayı mutluluğunu dile getiren Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cem Kaytan ise “Bodrum’da görev yapan çok değerli arkadaşlarım, bugün burada bulunmaktan son derece mutluyum. Bu sabah Muğla Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu kahvaltıda da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanan bir gün değil, bir dayanışma günü olabileceğini söyledik. Çoğu gazetecinin yazdığı yazılarla, söylediği söylemlerle tutuklu bulunduğu bir Türkiye’de 10 Ocakları, 24 Temmuzları kutlamanın mümkün olmadığını dile getirdim. Burada bulunmaktan son derece mutlu oldum bunu belirtmek istiyorum. İyi ki bu yemeği organize etmiş Bodrum Belediyesi. Çünkü benden çokça yaş büyük olan abilerim, ablalarım var, onları gördüm burada, çok mutlu oldum. Ben geceyi düzenleyen arkadaşlarımıza, başta sevgili Ummahan Hanım olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum“ dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30