17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YETİŞKİN EĞİTİMİNDE MENTÖRLÜK PROJESİ DEVAM EDİYOR
Tarih: 11/01/2019
Kaynak: Kent Haber
YETİŞKİN EĞİTİMİNDE MENTÖRLÜK PROJESİ DEVAM EDİYOR
Avrupa birliği tarafından Erasmus + Yetişkin Eğitimi personel hareketliliği kapsamında finanse edilen, "Yetişkin Eğitiminde Mentörlük" Projesi devam ediyor.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü öğretmenlerinin Portekiz'de e-mentörlükle ilgili bir haftalık yapılandırılmış kursa katılımını içeren proje kapsamında öğretmenler, yetişkin eğitiminde mentörlük ve koçluk eğitim aldılar, Avrupa’daki eğitim sistemiyle Türkiye’deki eğitim sistemiyle Avrupa’daki eğitim sistemi arasındaki farklılıklar ve benzerlikleri görme fırsatı yakaladılar.

Projenin ilk hareketliliği kapsamında 10 kişilik ilk grup, geçen Aralık ayında Portekiz’e gitmişti. İkinci hareketlilik ise 12-19 Ocak tarihlerinde olacak. 10 öğretmenden oluşan grup, 12 Ocak Cumartesi günü Portekiz’e gidiyor.

Konu ile ilgili Kent Haber’e konuşan Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Ünal, şu bilgileri aktardı:

“Bodrum Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak geçen yıl hazırladığımız "Yetişkin Eğitiminde Mentörlük" Projesi’ni ulusal ajansa gönderdik. Onlar da uygun buldular. Bu kapsamda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde 2 hareketlilik olmak kaydıyla projemiz uygulamaya konuldu. Birinci grup 2-9 Aralık 2018 tarihleri arasında Portekiz’in Braga kentinde gerekli eğitimleri aldılar ve döndüler. 2’inci grubumuz ise 12-19 Ocak 2019 tarihinde hareketliliği gerçekleştirecekler. Yine Braga’da ortak grubumuz olan Braga Mob kurumuyla bu eğitimi tamamlamış olacaklar. Zaten Halk Eğitimi Merkezi olarak yetişkinlere eğitim verdiğimizden dolayı Avrupa’daki yetişkin eğitimi ve ülkemizde gerçekleştirilen yetişkin eğitimi ile ilgili personelimiz gerekli bilgi ve tecrübeyi edinmiş olarak geri dönecekler. Bilgilerini, buradaki yetişkinlere verdikleri kurslar ve eğitimler üzerinde uygulamış olacaklar.”


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30