17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KUVVETLİ RÜZGAR VE YAĞIŞ ETKİLİ OLUYOR
Tarih: 10/01/2019
Kaynak: Kent Haber
KUVVETLİ RÜZGAR VE YAĞIŞ ETKİLİ OLUYOR
Bodrum'da zaman zaman fırtınaya dönüşen fırtınamsı rüzgar nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkilendi.

İlçede gece yarısından itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar, zaman zaman hızını 60-70 kilometreye kadar çıkartarak fırtınaya dönüşüyor. Fırtınayla birlikte yağan yağmur sırasında sokakta bulunanlar zor anlar yaşarken, çocuklarını okuldan almaya giden vatandaşlar fırtına ve yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı. Bazı veliler yürümekte dahi zorlanırken, şemsiyelerini tutmakta da zorlandılar.

Fırtınayla nedeniyle Bodrum ile Yunanistan’ın Kos Adası arasında yapılan feribot seferleri iptal edilirken, deniz trafiği de durdu. Güney yönlü esen rüzgarlarla oluşan fırtına nedeniyle Kumbahçe, Gümbet, Bitez, Ortakent, Yahşi, Akyarlar ve Turgutreis sahillerinde dev dalgalar oluştu. Sahildeki ev ve işletmelerin duvarlarına çarpan dalgalar metrelerce yükseldi. Kumbahçe açıklarında bağlı olan bir şişme botun ise battığı görüldü. Sahil kesimindeki duvarlara çarpan dalgalarla birlikte uçan yosun parçaları ise Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesine kadar ulaştı. Esnaflar gün boyu fırtınayla birlikte gelen yosun parçalarını temizledi. Fırtına ve yağış nedeniyle zaman zaman ilçedeki sokaklar tamamen boşalırken, yağış, zaman zaman dolu şeklinde yağdı.

Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre ilçede hayatı olumsuz yönde etkileyen fırtına ve yağışlı havanın Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30