17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÜÇ KITADAN BODRUM’A BAKTILAR
Tarih: 10/01/2019
Kaynak: Kent Haber
ÜÇ KITADAN BODRUM’A BAKTILAR
Günbatımı Söyleşileri bu ay “Üç Kıtadan Bodrum’a Bakış” başlığıyla yapıldı.

Eskiçeşme Mahallesi’ndeki Karia Princess Otel’de Hamdi Topçuoğlu ve Kadir Vargı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşinin konuşmacıları Çiğdem Damar ile eşi Necip Damar idi. Damar çifti, Uzakdoğu Asya, Amerika ve Afrika seyahatleri ile ilgili katılımcılara sunum yaparak, gittikleri yerlerle Bodrum’un bir değerlendirmesini yaptı.

Söyleşi öncesinde Kent Haber’e bir açıklama yapan Necip Damar, “Bizim bu sene içinde seyahatlerimiz oldu. Tesadüfen 3 kıtaya gitme şansımız oldu. Asya, Amerika ve Afrika’ya gittik. Buradaki izlenimlerimizi ve burada gördüğümüz, yaşadığımız şeyleri acaba Bodrumla nasıl ilişkilendirebiliriz diye bir durum ortaya çıktı. Bunu arkadaşlarla konuşunca böyle bir sunuma dönüştürelim dedik” dedi.

Üç kıtaya bakıp Bodrumla bir kıyaslama yapan Necip Damar, şunları dile getirdi:

“Açıkçası Bodrum’un eksikleri çok fazla. Turizm açısından çok fazla eksiği var. Biz turizmde bayağı bir gerilerde olduğumuzu gördük. Çok güzel bir memlekete sahip olduğumuz halde bunu işletememe, turizme mal edememe gibi bir takım sıkıntılarımızın olduğunu gördük. Ama doğası, tabiatı, tarihi ile değil hep insan kaynaklı. O yüzden Bodrum’un aşması gereken çok meseleleri olduğunu düşünüyoruz. Biz bunları yurtdışına gittiğimizde birebir yaşadık, gördük, tespit ettik. Gezilerimiz çok faydalı bir şey oldu.”

Çiğdem Damar ise “Bodrum, asla vazgeçemeyeceğimiz, her zaman yaşamaktan en çok keyif aldığımız yer. Biz Dünyanın hiçbir yerini Bodrum’a değişmeyiz. Bu yapacağımız söyleşi de zaten Bodrum’un çok daha iyi bir yerde olması gerektiğine inandığımız için. Bodrum’un çok daha güzel şeyleri hak ettiğine inandığımız için. Burada kendimizce yaptığımız değerlendirmeleri dostlarımızla, konuklarla paylaşmak niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Söyleşiye Mustafa Köker ile Meltem Başınhan da müzikleri ile renk kattı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30