17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DUYGULARINI ANLAYAN ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Tarih: 09/01/2019
Kaynak: Kent Haber
DUYGULARINI ANLAYAN ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Uzman Pedagog Bahar Atvar, Kartanesi Eğitim Kurumları’nda “Duygularını Anlayan Çocuk Yetiştirmek” başlıklı bir seminer verdi.

Bugün okul içerisinde gerçekleştirilen seminere veliler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte Bahar Atvar, duygularını anlayan çocuk nasıl yetiştirilir başlığında bir seminer verdi. Atvar, seminerde geçen Mayıs ayında kendisinin geliştirip patentini aldığı, çocukların bir taraftan eğlenirken, bir taraftan da yaşayarak duygularını ifade etmeleri ve kendilerine güven duymalarına yönelik olarak hazırladığı eğitici kutu oyunu “Duygu Dünyası”ndan da faydalandı.

Seminer ile ilgili olarak Kent Haber’e konuşan Kartanesi Eğitim Kurumları Kurucusu Elvan Bilgin, “Kartanesi ailemizle birlikte, Uzman Pedagog Bahar’la duygularını anlayan çocuk nasıl yetiştirilir üzerine güzel bir seminerimiz olacak. Tüm velilerimizi bu amaç için buraya topluyoruz” dedi.

Uzman Pedagog Bahar Atvar ise günümüzde çocukların en büyük problemlerinden birinin duygularını ifade edememek olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Günümüzdeki en büyük problem şu; biz çocuklara duygularını nasıl ifade edeceklerini öğretemiyoruz. Duygusunu anlamayan çocuk, duygusal anlamda kendini korumakta, isteklerini ifade etmede, sosyal ortamlarda iletişim kurmakta zorluklar yaşıyor. Günümüzde en büyük problem, biliyorsunuz gündem de zaten böyle, öfkesini kontrol edemeyen, korkusunu ifade etmeyen, üzüntüsünü dile getirmeyen çocuklar. Bunları bastırarak bir takım davranış problemleri ile ifade ediyorlar. Oysaki duygular kabul edildiğinde, anlaşıldığında ve doğru şekilde ifade edilmesine fırsat verildiğinde beynimizin sol tarafı devreye giriyor. Duygu ve davranış arasında bağlantı kuran, risk alabilen, kendini seven, başkalarının duygularına duyarlı olan çocuklar yetiştirebilmemiz mümkün. Bugün biz anne babalarla “Duygu Dünyası Kutu Oyunları” ile oyunlar oynayacağız. Kendi duygularımızla nasıl bağlantı kurduğumuza bakacağız. Çocuklarımızdan gelen olumsuz duygulara nasıl çözeceğimizi, onlara nasıl güven vereceğimizi, sağlıklı kararlar almalarını nasıl sağlayacağımızı pratikler yaparak, oyunlar oynayarak öğreneceğiz” dedi.

Seminer, yaklaşık 1 saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30