17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
EGE KIYILARINA FIRTINA UYARISI!
Tarih: 09/01/2019
Kaynak: Kent Haber
EGE KIYILARINA FIRTINA UYARISI!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kıyı Ege için fırtına uyarısında bulundu. Bölgede fırtına ile birlikte yağış da bekleniyor.

Meteoroloji yurdumuzun Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğini bildirerek, fırtınada yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Meteorolojinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Yurdumuzun Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetlenecek rüzgarın, Perşembe günü ile Cuma öğle saatlerine kadar Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (lodos) yönlerde kuvvetli fırtına (80-100 Km/saat), Marmara'da fırtına (60-80 Km/saat), Batı Akdeniz'in batısı, Batı Karadeniz ve İç Ege'de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın oluşturabileceği hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Öte yandan ilçede akşam saatlerinde başlayacak fırtına ile birlikte yağış da bekleniyor. Yağışların, Pazar gününe kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30